recenze

Chuť medu (2010) 5 z 5 / Chloe12

Salwa Al Neimi

Chuť medu nám odkrývá arabský svět a zvláštní téma v něm, a to je sex a erotika. Není to kniha, která nabízí jen hřejivě pikantní scény. Hlavní hrdinka o milování přemýšlí a žije jej. Zaobírá se duchovní stránkou a odhaluje nám, jak těžké to arabské ženy v této stránce mají.
Hrdinka oslavuje své ženství a využívá ji nejen pro svou rozkoš. Kniha je plná vřelých citů a otevřenosti.

„ Otevírala se mu pěti smysly. Dívala jsem se na něj. Cítila jeho vůni. Vnímala jeho slova. Mluvil a já milovala jeho slova, protože podněcovala mou touhu. Vplétal do básní, které recitoval, slovíčka vlastní rozkoše, své volání.“

Nechte se touto knihou okouzlit a oblouznit se těmito nádhernými slovy.

Příběh je o ženě, která nám přibližuje arabský svět po sexuální stránce. Vypráví nám svůj příběh, kdy začala mít zájem o sex a jak se zasvěcovala do jeho tajů. Vypráví o muži – Mysliteli, který jí všemu naučil – rozkoši, touze, intimitě.
Stala se z ní žena, která poslouchá příběhy jiných a čte erotické knihy. Popisuje nám touhy těla a mysli, jak je vnímá a cítí.

Tato kniha se velmi špatně popisuje, je plná krásných slov a citů. Kdybych ji měla k něčemu přirovnat, byla by to spíše poezie. Kniha rozhodně stojí za přečtení je moc krásné ji přes sebe nechat přetéct. Je vřelá a intimní.