recenze

Seznam skandálních snů (2012) / Chloe12

Sarah MacLeanová

Příjemně skandální romantický příběh o ženě, která si není jistá sama sebou, ale rozhodne se to nenechat jen tak.

Lady Carpurnii Hartwellové je osmadvacet let a její srdce tajně prahne po jediném - po smyslném skandálu, a tak si sepíše seznam snů, které by chtěla uskutečnit - třeba políbit muže.
Calpurnie začne rovnou s tím a vybere si muže, kterého už spoustu let tajně miluje, Markýze Ralstna, jež je proslulým sukničkářem.
Když se u něj dívka objeví a žádá po něm polibek je překvapen, tato doposud tichá a cudná lady Calpurnie ho okouzlí a ohromí, a tak se polibek i pro něj stává jistou výzvou. Calpurnie však nedostane svůj polibek jen tak, ti dva spolu uzavřou obchod, musí mu pomoci uvést jeho sestru do společnosti.
Jenže tím její seznam rozhodně nekončí, tato skandální dáma se rozhodne, že bude pít skotskou jako muž, vystřelí si z pistole, projede se na koni obkročmo a dobude pánský klub.
A zatím co se Calpurnie snaží uskutečňovat své skandály, markýz se rozhodne její pověst zachraňovat, a to nejen kvůli debutu své sestry. Markýze a lady Calpurnii tak čeká pár krásných dobrodružství, které nezůstanou jen u polibku.

Příběh je doplňen jemné detaily té doby, a tak se s lady Calpurnii kouknete do módního salónu, kde se roznáší místní klepy nebo třeba do opery.

Když jsme si tuto knihu půjčovali, chtěli jsme něco jemně erotického, a tato kniha naše očekávání splnila. Je uvolněná s obratně vloženými pikantnostmi. Je psaná s jemným humorem, je to krásný červený příběh. Na příběhu se mi libí, že z nejisté Calpurnie, která nemá ráda ani své jméno, se stane žena, která zjistí, že záleží jen na tom, kdo vám vaše jméno šeptá a kdo se na vás dívá.

účetní
19.07.2017

Pěkná trefná recenze, nádherná kniha.

Aracely
10.01.2016

Další hezká recenze a nemůžu jinak než souhlasit.