recenze

Keltské horoskopy (2005) / Chloe12 (216 views)
Olga Krumlovská

Dnes jsem měla jedinečnou šanci se podívat, jak někteří lidé berou horoskopy a na jejich základě si udělají o jiných nějakou svou představu, svůj obrázek. Doslova si toho člověka vybájí. Ač beru také horoskopy vážně a nesměji se jim a rádi u nás nad nimi posedíme, probereme je, všichni si uvědomujeme, jak horoskopy fungují. Tuto knihu jsme si pořídili tento týden a poseděli nad ní. Moc se nám líbí. Má krásné zpracování. Keltika je mou oblíbenou naukou (já tomu tak sama říkám). Každé zpracování keltských horoskopu je dost často jiné, ale všechny stojí za pozornost.

Na začátku knihy je malé seznámení s kelty a tabulkou znamení. Pak už následují jednotlivá znamení. Pro snadnější hledání toho svého je vzadu další tabulka, která vám hledání usnadní. U jednotlivých znamení je určeno vaše souhvězdí, vládnoucí hvězda, časové rozmezí od kdy do kdy znamení vládne a váš strom. Je tam i základní charakteristika lidí narozených v tom daném znamení, je tam také rozděleno, jestli jste muž či žena, dítě.
Dále je tam charakteristika zdraví, partnerských vztahů, rodiny a vhodného povolání pro vás. Najdete tam i vztahy k ostatním znamením, vhodnou terapii, kombinaci barev a nejvhodnější talismany pro vás.
Na konci je vždy prognóza na několik let, a to vždy od roku 2006 do roku 2010. Je to tak stránka na konci každého znamení.

Kniha je krásná a stojí za pozornost, snadno se nad ní tráví čas i kvůli krásným příběhům, které jsou k jednotlivým znamením napsány a vážou se k souhvězdím, i ke stromům, to mám na keltské tradici nejraději, je plná obdivuhodných příběhů a skutků, plná kouzel a lásky.
Keltové byli především básnici a umělci s vizemi budoucnosti a jejich poetičnost je nezlomná. Díky této knize můžete nahlédnout do tajů keltské astrologii.

kniha Keltské horoskopy recenze