Na co Alice zapomněla

recenze

Na co Alice zapomněla (2015) / Chloe12 (246 views)
Na co Alice zapomněla
Na co Alice zapomněla
Liane Moriarty

Tuto autorku jsme si velmi oblíbili. Její knihy jsou poutavé. Vybírá si ke svým příběhům nelehké životní situace, a v této knize to není jinak.

Příběh začíná tím, že hlavní hrdinka Alice upadne v tělocvičně a uhodí se do hlavy. Když se probírá myslí si, že jí je znovu devětadvacet a čeká své první miminko. Po zmateném příjezdu do nemocnice se Alice dovídá, že zapomněla na posledních deset let svého života.
Ohromeně zjišťuje, že je již matkou tří dětí a její manželství se nachází uprostřed rozvodového řízení. Její milovaný manžel Nick ji nemůže vystát, a každý jejich rozhovor je naplněný hádkami, ale za to matka je podle všech a všeho perfektní. Angažuje se ve škole, pravidelně cvičí a zdravě vaří.
Je prostě tím, kým být předtím nikdy nechtěla.

Alice tak dostane jedinečnou šanci se na sebe podívat z pohledu svého starého já, a to co vidí se jí vůbec nelíbí.
Alice si tak musí zodpovědět pár otázek.
Proč když s Nickem dosáhli svého snu nejsou spolu a jejich manželství nefunguje? Proč vztah s její sestrou ochladl? Proč jsou jejich děti problémové? A jak to, že ji políbil jiný muž?
Její život je převrácený naruby, ale její touha poznat tohle své despotické já a obraz jí samé, jak jí líčí druzí, jí jen utvrzuje v tom, že taková být nechce.

Již druhá kniha, kterou jsme od autorky doslova zhltli, už se těšíme na další, jen co se dostane do polic naší knihovny. Děj knihy rychle ubíhá a my se těšíme jak to dopadne.
Na této knize je krásné jak hrdinka Alice, přesto jakou osobností se stala, se nelekla, ale naopak zabojovala o to, kdo opravdu je.

Komentáře (1)

kniha Na co Alice zapomněla recenze

Aracely
10.01.2016

Hezká recenze . Dávám hlas a knihu si určitě ráda přečtu :-)