recenze

Na co Alice zapomněla (2015) / Chloe12 (246 views)
Liane Moriarty

Tuto autorku jsme si velmi oblíbili. Její knihy jsou poutavé. Vybírá si ke svým příběhům nelehké životní situace, a v této knize to není jinak.

Příběh začíná tím, že hlavní hrdinka Alice upadne v tělocvičně a uhodí se do hlavy. Když se probírá myslí si, že jí je znovu devětadvacet a čeká své první miminko. Po zmateném příjezdu do nemocnice se Alice dovídá, že zapomněla na posledních deset let svého života.
Ohromeně zjišťuje, že je již matkou tří dětí a její manželství se nachází uprostřed rozvodového řízení. Její milovaný manžel Nick ji nemůže vystát, a každý jejich rozhovor je naplněný hádkami, ale za to matka je podle všech a všeho perfektní. Angažuje se ve škole, pravidelně cvičí a zdravě vaří.
Je prostě tím, kým být předtím nikdy nechtěla.

Alice tak dostane jedinečnou šanci se na sebe podívat z pohledu svého starého já, a to co vidí se jí vůbec nelíbí.
Alice si tak musí zodpovědět pár otázek.
Proč když s Nickem dosáhli svého snu nejsou spolu a jejich manželství nefunguje? Proč vztah s její sestrou ochladl? Proč jsou jejich děti problémové? A jak to, že ji políbil jiný muž?
Její život je převrácený naruby, ale její touha poznat tohle své despotické já a obraz jí samé, jak jí líčí druzí, jí jen utvrzuje v tom, že taková být nechce.

Již druhá kniha, kterou jsme od autorky doslova zhltli, už se těšíme na další, jen co se dostane do polic naší knihovny. Děj knihy rychle ubíhá a my se těšíme jak to dopadne.
Na této knize je krásné jak hrdinka Alice, přesto jakou osobností se stala, se nelekla, ale naopak zabojovala o to, kdo opravdu je.

kniha Na co Alice zapomněla recenze

Aracely
10.01.2016

Hezká recenze . Dávám hlas a knihu si určitě ráda přečtu :-)