Byla to jenom sněhová bouře, nebo zasáhl osud?

recenze

Jako led (2014) / TerezaMondeková
Byla to jenom sněhová bouře, nebo zasáhl osud?
Znají se od dětství. Seznámili se na dětském hřišti, když Kyler shodil Sydney a ta ho pak přinutila sníst bábovičku. Od toho dne byli nejlepší přátelé.

Během dospívání se do Kylera zamilovala, ale on jí vidí jenom jako kamarádku a je to děvkař... velký děvkař. Sydney si myslí, že na Kylera zapomene, když bude mít vztah, ale nefunguje to. I ten vztah po nějaké době skončí se slovy, že je Sydney moc chladná. Sydney opět zůstala sama, zklamaná, opuštěná a zamilovaná do Kylera.

Kyler je už dlouho zamilovaný do Sydney, ale je pro něj moc dobrá. Nezaslouží si jí a navíc ho vidí jenom jako kamaráda. Proto to před ní tají a snaží se svých citů zbavit a zapomenout na ně.

Sydney a Kyler spolu uvíznou v lyžařském středisku kvůli velké a nečekané sněhové bouři. Jsou tam spolu, sami. Jejich city, touhy začínají pomalu vyplouvat na povrch. Nedokáží to ovládnout, ale ani ovlivnit. Ale jak to bude dál...? Jak to bude, až se vrátí domů...? Budou spolu, nebo to zničí i jejich přátelství...?Ukázka:
Vypadal, že chce udělat krok ke mně, ale pak si to rozmyslel. „Co… co se děje? Proč mi nedovolíš, abych se tě dotkl?“ Sklonil hlavu na stranu a do čela mu spadl pramen hnědých vlasů. „A opravdu bych tě teď chtěl jenom držet. Nevíš, jak jsem byl vyděšenej, když jsem si uvědomil, že je Zach tady. Nikdy…“
„Přestaň - okamžitě přestaň.“ Zvedla jsem ruku a uvědomila si, že ve druhé pořád svírám zbraň. Položila jsem ji na podlahu. V krku jsem měla knedlík velký jako golfový míček. Všechno se mi vrátilo v obluzující rychlosti. Tohle nebyla zrovna vhodná chvíle, ale nedokázala jsem se zastavit. „Ty si myslíš, že nevím, kdes byl?“
Povytáhl obočí a o krok ustoupil. „Syd, já…“
„Jela jsem tě hledat do horské boudy. Jo, vím, že jsi chtěl, abych zůstala tady, a možná by se tohle všechno nestalo, kdybych tady zůstala, ale jela jsem tam a tys tam nebyl.“ V krku mě pálilo. „Byl jsi se Sašou, která, jak jsem slyšela, byla opravdu ráda, že tě vidí, a ty ses dvakrát nerozmýšlel, jestli máš jít k ní. Dokonce ani potom, co jsme…“ Hlas mě zradil. Potřásla jsem hlavou a zamrkala, abych zadržela slzy. „Lhal jsi mi.“ Kyler otevřel ústa, ale byla jsem rozjetá, proto jsem ho nepustila ke slovu. „Řekl jsi mi, že mezi tebou a Sašou nic takovýho není, ale to je očividně lež, co? Tohle všechno - to rozbitý okno, generátor a Zach? To se stalo kvůli tobě a ní. Zach sem přišel, protože jsi spal s jeho holkou!“
Škubl sebou a mě píchlo v žaludku. Nesnášela jsem se za to, že mi ho kvůli tomu bylo líto. „Ach bože,“ zašeptal. „Syd, kotě, je mi…“
„Mlč!“ Hlas mi přeskočil. Ukápla mi slza a já ji rozzlobeně setřela. „Nikdy dřív jsi mi nelhal. Nikdy! Ale lhal jsi o ní a on sem přišel, protože ty nejsi schopnej udržet ptáka v kalhotách ani pět vteřin!“ To byla rána pod pás. Věděla jsem to. Taky jsem věděla, že to, co Zach provedl, ve skutečnosti nebyla Kylerova chyba, ale ublížil mi. Byla jsem zničená a chtěla jsem, aby ho to bolelo stejně jako mě.
„Řekni mi jedno. Když jsi byl s ní, použil jsi kondom? Šukal jsi s ní a díval ses jí při tom do tváře? Nebo jsou ty kecy ‚dělám to jenom zezadu‘ prostě jen další lež? Proboha, musíš si myslet, že jsem ta nejhloupější nána pod sluncem, když jsem tomu uvěřila.“
Kyler vypadal, jako by dostal ránu palicí. „Cože? Ne. Nemyslím si to a nebyla to lež, Syd. Já…“
„To je fuk.“ Ostře jsem se nadechla, až mě zabolelo v krku „Jsem možná všelijaká, ale tak blbá nejsem.“
Než mohl říct cokoli dalšího, zespodu se ozval cizí hlas.Syd se mi docela líbila. Milá, ohleduplná, přátelská... obyčejná dívka, která trpěla tím, že se zamilovala do nejlepšího kamaráda.

A Kyler... byl ochranitelský, milý, ale zase děvkař. Kluk, který je zamilovaný, ale myslí si, že si tu holku nezaslouží, tak doslova spí s každou holkou, který jde okolo a myslí si, že ty city zmizí. To mi na něm trochu vadilo, až na konci se to trochu zlepšilo.


Úžasná kniha. Dobře napsaná, promyšlená, originální, taky vás hned vtáhne do děje. Během knihy jsem byla chvíli smutná, překvapená i zvědavá. V knize nechyběla láska, romantika, překvapení, napětí a ani zvrat. Nechyběla ani zajímavá zápletka. Hezký byl i ten nápad s chatou a sněhovou bouří. Byla jsem i ráda, že se pohled hlavních hrdinů střídal.

Líbilo se mi, že v knize byla taková ta dětská láska už od pískoviště. Z dlouholetého a velmi dobrého přátelství se stala láska. Dlouho před sebou své city skrývali, protože se báli, že by o toho druhého mohli přijít.

Komentáře (0)

kniha Jako led recenze