Bude Balada o ptácích a hadech očekávaným trhákem?

recenze

Balada o ptácích a hadech (2020) 4 z 5 / Simka22
Balada o ptácích a hadech

Přesuneme se na začátek...do doby kdy Snow ještě nebyl prezidentem a tím koho tak hrozně nesnášíte.
Musím ale říct, že jeho hnusí charakter si pěstoval už od začátku a prostě vám je jasné, že tohle není ani nebude dobrý člověk. Což si myslím, že je v příběhu dobré, že nemáte tendenci ho nijak litovat ani si uhlazovat obrázek na něj samotného.
Hladové hry jsou na počátcích a ještě nemají takový punc jako v dalších letech. Aréna není tak vychytaná a nemá takové možnosti jako později samozřejmě. Vše bude o samotných splátcích a jejich snaze přežít.
Myslím, a to jsem četla i u jiných před-čtenářů, že by kniha mohla být klidně kratší, protože 500 stran se mi zdálo zbytečně moc. Některé pasáže bych více rozvedla..jiné zkrátila, klasika.
Splátkyni z dvanáctého kraje Lucy Gray jsem si zamilovala okamžitě. Ukažte mi někoho, kdo snad ne. ♥
Text je protkán poměrně velkým množstvím písní... teď mě to osobně až tak nenadchlo, ale když se soundtrack povede, tak to může být pecka ;)
Celkově se mi ale knížka líbila a moc jsem si užila fakt, že jí můžu číst ještě před tím než se objeví v knihkupectví. Díky Albatrosmedia.
Myslím, že pokud jste fanda Hunger Games, tak tahle knížka vám doma nemůže chybět :)