Bridget je s rozumem v koncích

recenze

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích (2004) 4 z 5 / MartinaF
Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget má krásný vztah s Markem Darcym a zdá se, že je konečně šťastná. V práci, no přiznejme si to na rovinu, patří k těm smolařům, kteří zkazí vše, na co sáhnou.

Jenže pak se na scéně objeví Rebecca, která se k Markovi vetře a snaží se Marka od Bridget odlákat a bohužel se jí to povedlo. Bridget je najednou sama a její průšvihy jsou ještě větší průšvihy než obvykle.

A zase ta Bridget. Stále zamilovaná do Marka a šťastná jako blecha. Jenže ji ho odloudila příšerná Rebecca a Bridget je s rozumem v koncích. Neustále si pročítá chytré příručky pro nezadané a hledá v nich odpověď, kde udělala chybu.

Kromě svého milostného života řeší také svůj profesní život. Jeden trapas však střídá další trapasy. Např. naprosto šílený rozhovor s Colinem Firthem v Itálii.

A taky má Bridget na všechno moře času. Nic ji netlačí, žádné termíny neexistují. Sbalit se na dovolenou do Thajska hodinu před odjezdem? Pro Bridget žádný problém. Co jí však jde a v čem je dobrá, jsou rady ohledně partnerského života. Radí svým přátelům, ale sobě poradit nedokáže. Sharon s Jude jí radí, aby si hrála na nedobytnou pevnost a Mark ji bude rád dobývat, kdežto Magda, kamarádka, která je vdaná a má děti, však radí úplně něco jiného - ať se Markovi ozve sama. Která kamarádka má pravdu?

Kniha je plná ironie, vtipu a sarkasmu. Přesto však mezi řádky lze vyčíst, že je Bridget nešťastná a zmítá se v lítosti, že je sama a že Mark chodí s jinou.

Bridget mi v tomto dílu byla hodně sympatická a moc jsem jí přála, aby se s Markem dala zpět dohromady. Stejně jako v předchozí knize se s Bridget budeme potkávat celý rok a opět s ní budeme sledovat, kolik skleniček alkoholu vypila, kolik cigaret vykouřila, jaký měla příjem kalorií, kolikrát myslela na Marka nebo kolikrát chtěla zabít Rebeccu.

Druhý díl se mi líbil o něco víc než ten první. Víc jsem se nasmála. trapasy a průšvihy byly ještě více trapnější a Bridget se občas nechovala jako zralá třicátnice, ale jako puberťačka.

Byla to příjemná oddechová četba a Bridget mi pomohla se utvrdit v tom, že skoro všechny jsme jako ona - toužíme po lásce a když se pro ni trápíme, jsme s rozumem v koncích.