Barvy lásky - Nespoutaná

recenze

Nespoutaná (2013) 4 z 5 / MartinaF
Nespoutaná

Grace je mladá studentka, která žije v Chicagu. Během svého studia se jí podařilo získat tříměsíční praxi v londýnské firmě Huntigton Ventures, kterou vlastní velmi úspěšný podnikatel Jonathan Huntigton. Jejich první setkání skončilo velkým nedorozuměním, když si Grace myslela, že ji Jonathan přijel osobně vyzvednout na letiště. Už v této chvíli Grace věděla, že se do Jonathana bezhlavě zamilovala.

Aby toho nebylo málo, Jonathan si ji osobně vyžádal k sobě jako asistentku a brzy se jejich pracovní vztah promění v milostný. Přesto je Grace Jonathanem varována, aby si nedělala žádné naděje na lásku nebo city - jedná se mu jen o sex.

Nedá mi to, abych knihu nesrovnávala s Padesáti odstíny šedi, kniha k tomu vyloženě vybízí. Mají spolu něco společného - mladou a nevinnou studentku a úspěšného podnikatele. Ale v příběhu jsou tyto knihy rozdílné.

Grace je mladá žena, která studuje ekonomii. Díky svým znalostem získá tříměsíční praxi v Londýně, kde má nasbírat další zkušenosti. Je vzdělaná, takže do firmy rychle zapadne. I poté, co se stane Jonathanovou asistentkou, pořád má své pracovní úkoly, které musí plnit.

Jonathan je o něco starší než Grace a patří mezi atraktivní a nedosažitelné muže. Je podnikatel, kterému se podařilo firmu vybudovat do prosperitního podniku.

Grace i Jonathan mi byli hodně sympatičtí. Hodně jsem se obávala, aby Grace nebyla jen naivní slečinka, ale to se nestalo a já byla velmi překvapená, že se chovala normálně. Jonathan nebyl tak záhadný a neměl žádné skryté záliby. Podle toho, jak vypadal - černé vlasy, modré oči, svalnaté ruce - bych se do něj mohla zamilovat i já, takže se nedivím Grace, že mu propadla.

A jejich vášeň? Až jsem se při čtení červenala Milostné scény se neopakovaly, pokaždé byly jiné a měly zahrát na čtenářskou fantazii. Je sice pravdou, že některé výrazy v textu se vyskytovaly častěji, ale rozhodně to nebylo tak závažné.

Kniha končí hodně otevřeně a po dočtení se budete chtít dozvědět, jak vztah mezi Grace a Jonathanem bude pokračovat dále.

Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu Grace a vy tak můžete sledovat její myšlenky a pochyby s Jonathanem.

Kniha je určená především pro ženy jako oddechové letní čtení a snění. Nejsou zde žádná moudra do života, ale mně se moc líbila a už se nedočkavě těším na další díl, který má vyjít v listopadu 2013.

MartinaF
13.07.2013

Marti, děkuji, vždycky mě potěší, že se moje články lidem líbí :-) S tímto žánrem jsem začala nedávno, takže moc srovnávat nemůžu, ale tahle se mi opravdu moc líbila.

Hřibče
13.07.2013

Tuto knihu zatím v recenzích poměrně chválí a už jsem slyšela od více čtenářek, že je lepší jak 50 odstínů šedi... Já osobně tento druh literatury příliš nevyhledávám, ale pokud budou ohlasy i dál spíše pozitivní, tak ji možná zkusím. :) Jinak moc hezky napsaná recenze! :)