"Abyste našly toho pravého muže, musíte jich vyzkoušet hodně"

recenze

Sex a jiné city (2014) / MartinaF (321 views)
"Abyste našly toho pravého muže, musíte jich vyzkoušet hodně"
Alice je žena, která za svůj život prostřídala řadu mužů, ale nikdy žádného nemilovala. Je nezávislá, svobodná, může si vybírat - od starých, mladých, sobě rovných, tlustých, hubených, svobodných, zadaných.

Povídky o Alici, která stále nenašla toho pravého, ale nezoufá si a stále hledá.

Hodnocení
Seznámíme se s osmnácti muži, kteří jsou velmi rozdílní. Každý má své sexuální praktiky, svoje maličkosti, kvůli kterým je Alice ochotná s nimi být. S někým je déle, s někým jen krátkou dobu.

Kdo je to vlastně Alice? Alici je kolem čtyřiceti lety a během svého života vystřídala velké množství mužů, ale ani k jednomu z nich se vázat nechce. Přesto ji dva muži dostihli - provdala se za ně, ale manželství stejně brzy skončila. Je velmi pracovně vytížená, takže si stejně nemůže dovolit být citově angažovaná.

Každý muž je jiný - jeden byl úžasný Řek, druhý byl DJ, další barman, ten další příliš mladý, další byl homosexuál a ji bral jako zástěrku. A tak bych mohla ve výčtu pokračovat dál.

I přesto, že jsou to povídky, v jistém smyslu na sebe volně navazují a jdou za sebou chronologicky. O Alici si tak uděláte docela slušnou představu.

Povídky by mi byly velmi sympatické - některé byly vtipné, některé smutné a dojemné, občas mi bylo Alice líto. Každá povídka byla relativně krátká, takže celou kniha byla přečtená velmi rychle, což jsem ocenila.

I když dle názvu by se dalo tušit, že povídky budou erotické, opak je pravdou. Erotiky bylo velmi málo, povídky se zaměřovaly spíše na typy jednotlivých mužů a jak se s nimi Alice vypořádala. Kniha je to tedy spíše odpočinková než náročná.

kniha Sex a jiné city recenze