"Abyste našly toho pravého muže, musíte jich vyzkoušet hodně"

recenze

Sex a jiné city (2014) 4 z 5 / MartinaF
Sex a jiné city

Alice je žena, která za svůj život prostřídala řadu mužů, ale nikdy žádného nemilovala. Je nezávislá, svobodná, může si vybírat - od starých, mladých, sobě rovných, tlustých, hubených, svobodných, zadaných.

Povídky o Alici, která stále nenašla toho pravého, ale nezoufá si a stále hledá.

Hodnocení
Seznámíme se s osmnácti muži, kteří jsou velmi rozdílní. Každý má své sexuální praktiky, svoje maličkosti, kvůli kterým je Alice ochotná s nimi být. S někým je déle, s někým jen krátkou dobu.

Kdo je to vlastně Alice? Alici je kolem čtyřiceti lety a během svého života vystřídala velké množství mužů, ale ani k jednomu z nich se vázat nechce. Přesto ji dva muži dostihli - provdala se za ně, ale manželství stejně brzy skončila. Je velmi pracovně vytížená, takže si stejně nemůže dovolit být citově angažovaná.

Každý muž je jiný - jeden byl úžasný Řek, druhý byl DJ, další barman, ten další příliš mladý, další byl homosexuál a ji bral jako zástěrku. A tak bych mohla ve výčtu pokračovat dál.

I přesto, že jsou to povídky, v jistém smyslu na sebe volně navazují a jdou za sebou chronologicky. O Alici si tak uděláte docela slušnou představu.

Povídky by mi byly velmi sympatické - některé byly vtipné, některé smutné a dojemné, občas mi bylo Alice líto. Každá povídka byla relativně krátká, takže celou kniha byla přečtená velmi rychle, což jsem ocenila.

I když dle názvu by se dalo tušit, že povídky budou erotické, opak je pravdou. Erotiky bylo velmi málo, povídky se zaměřovaly spíše na typy jednotlivých mužů a jak se s nimi Alice vypořádala. Kniha je to tedy spíše odpočinková než náročná.