Zamrznuté svetlo přehled

Zamrznuté svetlo https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111196/zamrznute-svetlo-111196.jpg 4 383 383

Tóra Gudmundsdóttir série

Na veci medzi nebom a zemou veria ľudia na Islande oveľa viac než v iných západných krajinách. Okrem toho majú dlhú rozprávačskú tradíciu - v ich ľudových rozprávkach je niekoľko naozaj dobrých okultistických príbehov. Ale moderný kriminálny román musí mať, prirodzene, celkom pozemské rozuzlenie a tak právnička Dóra cestuje na sever karjiny, kde našli mŕtvolu ženy s napichanými špendlíkmi v pätách. Čo to znamená?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Columbus (SK)

Sér grefur gröf , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zamrznuté svetlo. Přihlašte se a napište ho.

Barbaanek
11.01.2024 5 z 5

Četla jsem po delší době znovu, a ač Yrsu miluju, tahle knížka na mě byla nějak moc složitá. Námět skvělý, ale v postavách jsem se pořád ztrácela, ještě že je na začátku knihy nákres a seznam, často jsem se k němu vracela. Ve finále jsem se pak spokojila s tím, že už vím kdo zabil, a pak s pocitem, jako když vám babička vysvětluje, kdo s kým ve vsi je jak příbuzný a kdo se s kým proč nemá rád - odkývu, ale stejně mám v hlavě guláš. Vysvětlení s přejezdy tunelem jsem si ani nedokázala představit, to bych asi musela malovat šipky se jmény. Jinak ale super a Tóra a Mattias jsou hrozně sympatičtí, nemůžu si pomoct.

myshichka
18.11.2023 4 z 5

Skutočne napínavý thriller, kde vrahom až takmer do poslednej chvíle môže byť ktokoľvek. Plusom je "duchárska" atmosféra, úplne ma príjemne mrazilo z tej predstavy lávových polí zahalených do hmly, ktorou sa nesie ponuré kvílenie. Oblasť, kde sa príbeh odohráva, som navštívila osobne, možno preto to na mňa zapôsobilo. Otravný bol popis súkromného života Tóry, našťastie ho tam bolo skôr poskromne. A ešte som teda nechápala, prečo sa jej všetci tak ochotne zverovali so všetkými detailami prípadu, pôsobilo to skôr ako keby polícia bola úplne neschopná a potom príde akási právnička a celé to rozlúskne... nečítala som prvú knihu v sérii, tak mi možno uniká kontext.

baji42
05.11.2023 3 z 5

Vcelku zajímavý úvod, ale postupně se tam objevuje příliš nelogických věcí (hlavně Tora se svou nadpřirozenou schopností vidět to, co ostatním uniká) :-) Od čtení neodrazuji, kdo má rád určité mystično a duchařinu, asi mu bude tato kniha sedět víc než mně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zamrznuté svetlo v seznamech

v Právě čtených2x