Tisíc a jedna noc: (Vybrané pohádky pro mládež I.) přehled

Tisíc a jedna noc: (Vybrané pohádky pro mládež I.)
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521700/bmid_tisic-a-jedna-noc-vybrane-pohadky-p-1Mj-521700.png 4 44 44

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tisíc a jedna noc: (Vybrané pohádky pro mládež I.). Přihlašte se a napište ho.

bejan
07.06.2020 5 z 5

Arabská (potažmo perská a celkově orientální) kultura v celé své kráse. Příběhy, podobenství a bajky. Překlad Felixe Tauera v archaizujícím stylu je naprosto namístě a jeho obsáhlý poznámkový aparát je obdivuhodný a dá se číst zcela samostatně.
Příběh v příběhu, který je vypravován Šahrazád, tedy v dalším příběhu, mě vždycky dokázal nadchnout.
Nejsou to knihy, které by se daly a měly číst naráz, je to celoživotní inspirace, poučení a zábava, ke kterým se lze znovu a znovu vracet. Nádhera!

šneki
31.12.2017 4 z 5

Zajímavý pohled do tak dávných časů a odlišné kultury. Nejvíce se mi líbilo Vypravování o vezíru Šamsaddínovi a jeho bratru vezíru Núraddínovi, naopak konec knížky už mě poměrně nebavil, hlavně to, kolik bylo věnováno v podstatě jednomu příběhu.

Lee7
08.10.2017 4 z 5

Velmi zajímavé čtení, ale nevím jestli zvládnu za sebou všech osm dílů. Chce to mezi příběhy využít pauzu a vrátit se zase do reality.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tisíc a jedna noc: (Vybrané pohádky pro mládež I.) v seznamech

v Právě čtených4x