Tajemství Temného hvozdu přehled

Tajemství Temného hvozdu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540842/bmid_tajemstvi-temneho-hvozdu.png 5 267 267

Cesta šamana série

< 3. díl >

Je šaman pouhou figurkou ve hře mocných? Na to má Mahan důraznou odpověď! Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Hvězda Mahana, hackera odsouzeného k tomu, aby si v Barlioně odpykával svůj trest, mezi nimi rychle stoupá. Po převratu v herním systému se barlionské klany předhánějí v tom, kdo si urve větší kus moci a kdo přejde na stranu nového císařství. Mahan je rázem středem pozornosti, o to víc, když ho Korporace, která hru provozuje, pevně spojí s celým novým rozsáhlým scénářem, na jehož pokoření si brousí zuby všichni špičkoví hráči serveru. Na výpravu do Temného hvozdu je potřeba silný tým, ale v něm si nejdřív Mahan musí vybojovat patřičný respekt a právo velet. Jinak totiž hrozí, že jeho instinktům šamana nikdo nebude věřit – a že místo odhalování tajemství skončí největší hrdinové Malabaru jen jako upíří večeře…... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Fantom Print

Тайна Тёмного леса (Tajna Tjomnogo lesa) , 2014

Interpreti: Anita Krausová , Richard Wágner

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství Temného hvozdu. Přihlašte se a napište ho.

Fifineek
03.02.2024 5 z 5

„Chovat se slušně k NPC by mělo být neporušitelné pravidlo každého hráče. Jinak to nebyl hráč, ale blbec.“

Po tom, co Mahan u Beatwicku ukázal čeho všeho je schopen, dostává se do povědomí ostatních hráčů, mnozí ho chtějí dostat k sobě do klanu a setkávat se s ním chtějí i jedni z nejlepších hráčů Barliony. Pozvánky do klanů však odmítá a drží se dohody se svými spoluvězni Clutzerem, Ericem a Leitem a zakládá vlastní klan – Bodláci.
Plánování co nejpohodlnější budoucnosti jim naruší nový úkol od nejvyšší kněžky Eluny, která je pošle do Temného hvozdu hledat ztracený Kámen světla a zjistit, co se stalo s předchozí výpravou, která ho zde ztratila.
Během výpravy se setkává s Ochráncem hvozdu, seznamuje se s patriarchou klanu upírů ale především pokračuje ve své cestě šamana.

Stejně jako tomu bylo u předchozího dílu, druhý a třetí díl na sebe krásně navazují. Díky tomu, že se Mahan dostal z Beatwicku nejsme u postav limitovaní jen NPC a několika hráči takže se opět setkáváme s jeho spoluvězni a několika dalšími postavami, které se k nim přidají na výpravě do Temného hvozdu. Postavy mezi sebou prohlubují vztahy a profilují se.
Během čtení si dělám u různých dohod mezi postavami poznámky a čekám, jestli budou opravdu dodrženy a zřejmě jsem autora při nedodržení jedné z dohod nachytal – Mahan nedodržel dohodu o vrácení vybavení pro šamana, které měl od Ricka z Fénixu a přislíbil jeho opravení a vrácení jakmile jej nebude potřebovat. Je taky možné, že se splnění dohody dočkám až v dalším díle, tak uvidíme.
Co se týče chyb v textu, těch bylo oproti předchozímu dílu o poznání méně což mě potěšilo, ale stále to nebylo ideální. Třeba si v tomto ohledu udrží další díl sestupnou tendenci a budu mile překvapen.

NextOne
19.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Herní svět se změnil, a tím kdo tomu dosti napomohl, byl Mahan. Svými činy, na konci druhé knihy, se dostal do povědomí hráčů na vysokých levelech. Svůj postoj nepřidat se k žádnému velkému klanu si udržel a založil si svůj vlastní. Každý má jiný vkus, ale "Bodláci?" Každopádně do svého klanu přizval své nové i staré přátele a ještě pár zajímavých postav navíc. Temná legie mezitím zahájila hon na Mahana a on se tak společně se svou skupinou musel co nejrychleji vydat do temného hvozdu, ke splnění velice zajímavých úkolů. Zde na něho čekalo několik upířích protivníků na vysokých levelech. Na pomoc přispěchaly i některé populární klany. Na scéně se objevil Geranika se vskutku zajímavým testem pro Mahana. Test, kterým si vytvořil spoustu nepřátel, jak u hráčů, tak u NPC. Důležitou postavu v knize hrál patriarcha, který v Mahanovi vidí dobro.

IG: next_fantasy_one

Hadati
04.05.2021 4 z 5

Třetí díl navazuje přesně na události z druhého. Mahan vytvoří svůj klan a pozve do něj staré i starší přátele. S nimi se pak vydá splnit úkol, který získal od velekněžky bohyně Eluny a od císaře.

A jak je u Mahana zvykem, opět se dostane do víru událostí, které mu přinesou velké zisky. Větší roli tu pak dostane Anastaria z Fénixu a Plinto z Temné legie. Těmto dvěma postavám (kromě Mahana) věnuje autor nejvíce prostoru, je tedy pochopitelné, že jsou tyto postavy také nejvíce prokresleny a jsou nejzajímavější.

Mahanova schopnost přivábit na sebe co nejvíce nepřátel, se pak také projeví i vůči jeho klanu. Ale před absolutním zničením jej jako vždy zachrání nějaká maličkost, kterou se rozhodl učinit svým instinktem, což jako vždy zvrátí jeho osud (a osud jeho klanu) tím správným směrem.

I přes tyto mé opakující se výtky, stále jsem se hodně bavil, takže Mahaněnkovi odpouštím nelogičnosti, kterých se občas v příběhu dopouští.

všechny komentáře

Související novinky (1)

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

05.11.2018

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Tajemství Temného hvozdu v seznamech

ve Čtenářské výzvě18x