Uzemněni přehled

Uzemněni
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468812/bmid_uzemneni-dN1-468812.jpg 3 10 10

Strážci galaxie byli UZEMNĚNI! Kosmem křižující superhrdinové uvízli – ze všech možných míst zrovna na Zemi! A aby to bylo ještě horší, nejsou už ani tak docela týmem. Co by měl takový městský vesmířan jako Peter Quill dělat? Zatímco Groot prozkoumává pozemské lesy, může si Angela z Hevenu najít místo mezi hrdiny Midgardu? Gamora, nejnebezpečnější žena galaxie, se mezitím stane nejnebezpečnějším cílem S.H.I.E.L.D.u – jenže ona se nezastaví, dokud se nedostane k Thanosovi! A když už je řeč o tom fialovém magorovi – mohl by být šílený Titán opravdu tím jediným, co dokáže dát tenhle tým opět dohromady? Brian Michael Bendis zakončuje své působení u Strážců galaxie ve velkém stylu! V této knize najdete sešity Guardians of the Galaxy (2015) č. 15–19 z pera Briana Michaela Bendise, na kterých se kresebně podíleli Valerio Schiti, Richard Isanove a další.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew
Originální název:

Grounded , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uzemněni. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

fvalek
20.03.2022 3 z 5

Celý příběh se nese v rozlučkovém duchu a je jen škoda, že kvůli propasti mezi díly si neužijeme komplexní děj, kde by byly všechny události chronologické, logické a vysvětlené. Strážci prostě uvízli na Zemi, víc vědět netřeba, protože se to dočteme "někde jinde". Ono to v podstatě není důležité, ale škoda a Strážci trpí na tyhle nenavazující díly asi nejvíc.

Nicméně první polovina knihy se nese ve znamení jednotlivých medailonků postav a je otázkou vkusu čtenáře, zda ho budou nebo nebudou bavit. Pro mě osobně Benova kapitola úplně o ničem, nemám ho rád a až na S.H.I.E.L.D. se tam nic zajímavého nestane. Druhá kapitola s Grootem sice hezky rýmovaná, rozhodně lepší, než kdyby celou dobu jen opakoval "Já jsem Groot!", ale v podstatě taky úplně nevýznamná. Nějakou návaznost a smysl přináší až kapitola Gamory, která i přináší nějakou slabší finální zápletku, kterou je třeba ve finále dořešit, protože k tomu finále slouží, aby něco zakončilo, dokončilo, a ne aby bylo naplněné náhodnými skeči. Část s Angelou opět nevýznamná, protože nevíme, koho hledá, a proč ho hledá. Nicméně poslední kapitola docela dobrá, sice hodně zrychlená, a to jak po stránce začátku, tak po stránce jejího zakončení. Přišli a udělali, konec. Jediné pozitivní je, že při konečném loučení, kdy se tým dělí na jádro Strážců galaxie a přidružené pozemské členy, mi bylo opravdu docela smutno z loučení.

Lenka.Vílka
04.12.2021 3 z 5

Je to takové finále nefinále, které kvůli tomu působí trochu jalově. Bohužel. Byť to není zase tak špatná kniha...

První příběh byl ok. To kolem Bena by bylo fajn o trochu víc, kdyby mě zajímalo, co se bude dít potom. Jenže mě to nezajímá. Fantastická čtyřka a nic kolem ní mě nikdy nebralo. Takže meh. Navíc ta poznámka o crossoverech, která asi měla být vtipná, ale nebyla. Takže se Thing objeví v další sérii, ale tady nám o tom dají prolog? A co já v téhle knize z toho mám?!? Prostě, jak bylo řečeno...meh  :(

Potom přijde příběh Groota, kterej byl naprosto sladkej. Protože když vypadáte jako velkej strom, na naší hroudě se vás budou bát. Ale pst, dobře to dopadne  ;)

Příběh Gamory byl ok, ale proč mi to přišlo tak trochu o ničem? Carol byla navíc vyloženě trapná. A tohle je taky do jiné série :(

Dění kolem Angely jsem nepochopila vůbec. Ale to nevadí. Tam se ztrácím většinu času.

Takže všechno, co se doposud dělo, se dělo z jediného důvodu. Aby Bendis nahodil do jiných knih. A potom přijde to velké finále. Které je vlastně...no zase meh. A proč to? Aby se banda zase vrátila tam, kam má? Za mě totálně trapnej konec mimochodem a bude mi chybět Flash. Ale něco pozitivní alespoň. Že pokračování píše Gerry Duggan.

Protože mě to přijde škoda. Ze čtyř dílů jsou vlastně jenom dva z nich plnohodnotné. A já jsem vyloženě zklamaná, protože co se stalo na konci třetího dílu, mě natěšilo na tohle. A nakonec z toho vlastně nic nebylo. Škoda  :(


memphisz
19.08.2021 3 z 5

V Bendisově představě finále dostaneme samostatné příběhy tří postav (Ben Grimm, Groot a Gamora), které ve dvou případech pokračují v jiných sériích (Infamous Iron Man a Nova). Zbylé dva sešity představují výborný nápad s aliancí nepřátel Země, kteří se ji jednou provždy rozhodnou zničit. Povolají také Thanose, který zrovna utekl ze zajetí Země. Strážci se tak dají nakonec opět dohromady, aby čelili nejsilnější hrozbě. Ale... mají na to pouze dva sešity.

Komiks tak více než cokoliv jiného připomíná snahu Bendise po sobě uklidit a vrátit vše do normálu, aby měl nový tvůrce zase čistý stůl. Nepůvodní členové Strážců tak tým opouští, zbylí Strážci si náhle za pár minut sestrojí novou loď, aby mohli zase za dobrodružstvím do vesmíru, a to vše na pozadí za 15 minut odražené invaze čtyř mimozemských impérií... Škoda toho spěchu. Potenciál to mělo velký.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (26. týden)

27.06.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Uzemněni v seznamech

v Přečtených14x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit7x