Abhorsenka přehled

Abhorsenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245057/bmid_abhorsenka-245057.jpg 4 294 294

Staré království série

Devátá dostatek síly měla/Leč Orannis sám byl zbaven světla/Na dvě části zlomen, pod kopec skryt/Kde naplněn záští má věčně bdít. Tak se zpívá v písni. Ale Orannis, Ničitel, už pod kopcem nebdí. Z podzemního vězení byl vysvobozen a teď se snaží uniknout i ze stříbrných polokoulí, překonat poslední překážku, která mu brání v uvolnění strašlivých sil.Šanci zastavit Ničitele má pouze Lirael, která se právě přihlásila o své dědictví jako budoucí Abhorsenka. Spolu se svými druhy – Samem, Nezbednou Fenkou a Mackem – musí tuto šanci využít. Pro mladou ženu, která byla ještě před několika dny druhou pomocnicí v clayrské knihovně, je to obtížný, možná dokonce nesplnitelný úkol. Ale Ničitel hrozí zničit veškerý život a je třeba mu překazit plány za každou cenu, třebaže Lirael zatím vůbec netuší jak.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Triton

Abhorsen , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Abhorsenka. Přihlašte se a napište ho.

denniys
27.12.2020 4 z 5

Dlouho jsem nečetla sérii, která by měla takto vzestupnou tendenci. Sabriel mě nebavila, Lirael překvapila, Abhorsenka pohltila.. o to víc se těším na Zlatorukou.. Baví mě tento svět Starého království prostoupeného magií a odděleného Zdí od světa "civilizovaného"...Každá postava je něčím zajímavá a Fenka s Mackem obzvlášť.. Příběh je taková jakási děsivá pohádka o nekromantech a jiných bytostech, věštcích, králích i obyčejných lidech, o boji dobra se zlem, odvaze a ušlechtilosti..

renisla
01.11.2020 5 z 5

Kniha by se dala shrnout do věty: "Kdo by to Kdy čekal!"

Tritvaetna
12.09.2020 5 z 5

Celá tahle triologie je právem považována za povedenou a Abhorsenka jejím důstojným zakončením. Čtivé, napínavé až do poslední chvíle a na konci velká bitva, prostě takové jako má správný závěrečný díl být.
Nedůstojně zakončím řadou emotikonů:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2003 - Aurealis Award (Best Young Adult Novel)
2003 - Aurealis Award (Best Fantasy Novel)

Kniha Abhorsenka v seznamech

v Právě čtených2x