Snové písně 2 přehled

Snové písně 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400723/bmid_snove-pisne-2-XV8-400723.jpeg 4 23 23

Snové písně série

< 2. díl

George R. R. Martin je nejpopulárnějším autorem fantasy žánru současnosti a jedním z nejnadanějších vypravěčů v celé jeho historii. V objemné průřezové sbírce Snové písně nabízí čtenářům souhrn svých kratších prací, díky nimž poznáte i jeho nebývalý talent pro hororovou a vědeckofantastickou tvorbu. Sbírka ve dvou svazcích odkrývá autorovu vzrušující cestu od nezkušeného spisovatele až po cenami zahrnovaného mistra. Ve druhém svazku se můžete těšit z vrcholných prací slovutného spisovatele včetně některých česky dosud nepublikovaných. Najdete zde mimo jiné skvělou hororovou novelu Proměna kůže, oblíbenou povídku Portréty dětí a dokonce i několik autorových televizních scénářů. Chybět samozřejmě nemohou ani výlety do populárních světů Divokých karet a Písně ledu a ohně. Podmanivý sborník navíc zahrnuje autorovy neocenitelné biografické komentáře, které z knihy činí neopomenutelnou volbu pro všechny Martinovy oddané čtenáře i pro novou generaci jeho příznivců.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Argo
Originální název:

Dreamsongs 2 , 2003


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Snové písně 2. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Luigi1
24.02.2024 2 z 5

Ty povídky se mi vůbec nelíbili

Hor89
04.02.2023 2 z 5

Druhá část monumentální povídkové sbírky George R. R. Martina. Z dvanácti povídek/scénářů se mi doopravdy líbili jen čtyři: Bestie pro Norna, Strážci, Potulný rytíř a Nečekaná variace. Z toho první dvě vyšly ve sbírce Tufova dobrodružství a třetí v Rytíři Sedmi království. Další dvě povídky jsou z Divokých karet. Kdyby se pár povídek vyškrtlo mohla sbírka vyjít jako jedna kniha.


AnoMANder
19.10.2020 3 z 5

Zajímavé a poutavé povídky střídaly ty méně přitažlivé. Opravdu široké rozpětí od vesmírného sci-fi po příběh o rytířích. Nejvíce se mi líbily povídky o Tufovi a Nečekané variace. Jazyk opět vytříbený.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Snové písně 2 v seznamech

v Přečtených31x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce58x
v Chystám se číst34x
v Chci si koupit21x