Mrtví v rodině přehled

Mrtví v rodině https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212488/mid_prava-krev-212488.jpg 4 203 203

Pravá krev série

Sookie Stackhouseová se po válce víl, ve které utrpěla vážná zranění a ztratila své blízké přátele, cítí nešťastná a kypí v ní zlost. Jediným světlým bodem v jejím životě je láska k upírovi Ericu Northmanovi. T

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Baronet

Dead in the Family , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mrtví v rodině. Přihlašte se a napište ho.

Zuzka_Zuu
10.08.2022 5 z 5

Další parádní díl a zase ty ztráty. Sookie se seznámí s Ericovým stvořitelem a dojde na finální objasnění v oblasti vílích věcí. Sookie a Eric, ach jak dlouho jsem na tohle čekala, jejich vztah se vyvíjí a utváří. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, všechny se čtou samy, jen a jen doporučuji

Gabux
15.06.2022 5 z 5

#rereading

V tomto díle se seznámíme s několika novými postavami. A můžu vám zaručit, že většina z nich nebude příjemná společnost.

Bill se v tomto díle začíná zase stálost důležitou postavou a celá jedna linka příběhu bude celá o něm.

Dostaneme se opět o něco blíže vílám. Poznáme více Clauda a určitě vás svých chováním překvapí a vzbudí ve vás podezření. A nezapomínejme na Dermota.

Mě osobně velmi potěšila nová postava dítěte. Hunter. Je to neobyčejné dítě.

Vývoj Jasona je úžasný. Už to není ten arogantní hlupák z prvních dílů. Začíná se chovat jako bratr.

Bohužel mám ale pocit, že mezi Ericem a Sookie to víc jiskřilo, když ještě nebyli spolu.
A zapamatujte si poslední větu Ericova stvořitele. Je důležitá.

ludek.n
09.09.2019 3 z 5

Mrtví v rodině mi asi nejvíc připomínají chození okolo horké kaše. Pořád čekáte, že už se konečně něco začne dít, že přijde nějaká myšlenka či nápad, které celé to vyprávění rozsvítí a ono kde nic tu nic. Než se nadějete, je tu konec a vy se divíte, o čem to vlastně bylo a kam se poděl nějaký ten příběh. Charlaine Harrisová přešlapuje na místě a recykluje minulost. Bohužel se jí nedaří vykřesat z ní alespoň maličkou jiskru a všichni ti mrtví tak působí samoúčelně a nesmyslně. Přitom začátek byl více než nadějný: ztýraná Sookie, prahnoucí po pomstě, kající se Eric Northman, zlidštěný samaritánský Claude Crane, všechno psychologie, útočící na city a slzy jako hrachy, koulející se po tvářích… jenže bum, bác a nic. Zcela promrhaná příležitost. Z pomsty se stalo upachtěné honění se za vlastním ocasem a šílenství posledního carského Romanovce se mi jeví jako schizoidní náhražka z výprodeje, která nezapadla na své místo, protože v Sookiině příběhu žádné místo nikdy neměla. Toto násilné roubování se prostě neujalo a zůstává nezodpovězenou otázkou, proč po něm autorka vůbec sáhla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2010 - Goodreads Choice Awards (Best Paranormal Fantasy)

Kniha Mrtví v rodině v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x