Zbroj světla přehled

Zbroj světla
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532445/bmid_zbroj-svetla-65ecb21ac2801.jpg 5 29 29

Pilíře země, Na věky věků, Ohnivý sloup a Večer a jitro, čtyři monumentální historické bestsellery Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Zatímco poslední uvedené dílo tuto kingesbridgeskou ságu dějové předchází, autorův nejnovější román Zbroj světla v časové linii opět pokračuje a přivádí nás do období napoleonských válek a průmyslové revoluce. Zbroj světla předznamenává nový úsvit pro Kingsbridge v Anglii, kde se pokrok střetává s tradicí a třídní boje zasahují do všech částí společnosti, zatímco v Evropě válka pohlcuje celý kontinent a šíří se i dál. V roce 1770 byl vynalezen spřádací stroj a s ním se v průběhu jedné generace všude změnil život lidí. Zemi zachvacuje nebývalá průmyslová změna, při které se životy dělníků v prosperujících kingsbridgeských textilkách mění v mizérii. V důsledku rozmáhající se modernizace a nástupu nových strojů se pracovní místa stávají zastaralá a zbytečná, rodiny se rozpadají. V této době, kdy se blíží mezinárodní konflikt, přichází skupina kingsbridgeských obyvatel – zahrnující přadlenu Sal Clithoreovou, tkalce Davida Shovellera a Kita, Salina vynalézavého a houževnatého syna –, kteří v generačním zápase hledají osvícení a bojují za budoucnost bez útlaku. Svět naplněný nepokoji zápasí o zvládnutí tohoto nového světového řádu: manžel jedné matky přijde o život při pracovním úrazu v důsledku hrubé nedbalosti; mladá žena bojuje o financování své školy pro chudé děti; mladý muž, který má dobré úmysly, nečekaně zdědí krachující podnik; jeden muž nemilosrdně chrání své bohatství, ať to stojí, co to stojí. Mezitím se se stále hlasitěji ozývá válečný pokřik z Francie, kde Napoleon začíná uskutečňovat násilný plán s cílem stát se pánem světa. Zatímco se zpochybňované společenské instituce hroutí, promítají se změny i do životů našich postav, jimž nezbývá než počítat s budoucností a světem, který musí znovu vybudovat z válečných trosek. Zbroj světla, tento úchvatný další díl kingsbridgeské ságy, nás vrhá na bojiště mezi soucitem a chamtivostí, láskou a nenávistí, pokrokem a tradicí, a my prostřednictvím každé postavy dostáváme novou perspektivu na seizmické změny, které otřásly světem v Evropě devatenáctého století.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

The Armour of Light , 2023

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbroj světla. Přihlašte se a napište ho.

Mája777
včera 5 z 5

Já jsem spokojená. Pan Follett mě nezklamal. S Kitem a jeho matkou prožíváme část jejich života. Provedou nás Evropou v období napoleonských válek, zúčastníme se s nimi bitvy u Waterloo. Zažijeme s nimi bolest i radost, lásku i utrpení. Jsme svědky přerodu malého chlapce ve velkého a statečného muže a sledujeme jeho matku, která je na začátku obyčejná vesnická žena a na konci úspěšná městská obchodnice.
Je to skvěle propracovaný román, který vás na začátku chytne a nepustí až do konce.
(19. 7. 24 - 16 554 - 38)

Lolila
15.07.2024 4 z 5

Spisovateľ stále píše pútavo, ale čakala som viac. Dej bol predvídateľný, stále dookola sa riešili rovnaké veci a do toho ešte homosexuálne vzťahy a nevery. V tomto období neviem, či by to bolo také akceptovateľné. Zaujímavejšia téma bola vojna, bitka pri Waterloo. Nechcem odrádzať, ale dúfam, že ďalšie knihy sa budú úrovňou viac približovať skôr napísaným historickým románom tohto spisovateľa.

helenkan
10.07.2024 5 z 5

Opět pan Follett dokázal jak nás připoutat ke knížce. Aspoň za sebe to můžu potvrdit. Moc se mi líbila.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Cítíte ve vzduchu revoluci...? Vychází další díl kingsbridgeské ságy!

29.05.2024

Vila v Itálii, Noční dům a další knižní novinky (21. týden)

19.05.2024

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Zbroj světla v seznamech

ve Čtenářské výzvě3x