Othello přehled

Othello https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473588/bmid_othello-SMs-473588.jpeg 4 1177 1177

Příběh žárlivého Maura, jeho milující ženy Desdemony i zrádného našeptávače Jaga patří k příběhům nejznámějším a jeho poutavé zpracování z pera Shakespearova přitahuje pozornost divadelníků, diváků i čtenářů celá staletí. Othello patří k nejpopulárnějším Shakespearovým dílům. Vychází jako 134. svazek edice D v překladu Aloise Bejblíka.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

The Tragedy of Othello , 1605

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Othello. Přihlašte se a napište ho.

Štěpánka_010
25.04.2024 5 z 5

I přes to, že kniha je z 16. století tak se mi četla dobře a bavila. Přečetla jsem ji za víkend ale myslím, že mi čtení usnadnilo to, že už jsem věděla o čem kniha bude. I tak se mi ale moc líbily jednotlivé promluvy postav a vykreslení proradného a intrikánského Jaga. Shakespeare chtěl nepochybně poukázat na problematické lidské vlastnosti- lež, závist, nenávist, manipulace ale i silné emoce jako láska či důvěřivost. Podle mě ale kniha také poukazuje na nutnost komunikace (a naslouchání si)- neposlouchat jen řeči co člověk slyší ale přímo si promluvit a myslet racionálně.

Kabuky
01.01.2024 5 z 5

Perfektní překlad.

MartinkaSl
29.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Klasická literatura plná žárlivosti a manipulace. Líbilo se mi vykreslení proradného Jaga i ovlivnitelného Othella, naopak Cassio nebo Desdemona mi přišli jako ploché postavy.

Překvapilo mne množství vulgarismů, kterých na dobu Shakespeara bylo v knize opravdu dost.

Othello, Dáma s Kaméliemi a dalších 40 nově přidaných eknih zdarma

24.04.2022

Kdo staré křivdy pořád oplakává, jen nové neštěstí si přivolává.

Čím víc se někdo bojí lva, tím víc vždy spráská bezbranného pejska,

Kniha Othello v seznamech

v Právě čtených4x