Ostrov Duma Key přehled

Ostrov Duma Key https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419912/bmid_ostrov-duma-key-JI9-419912.jpg 4 1243 1243

Edgar Freemantle je bohatý stavař, který při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Během zdlouhavého léčení propadá tak silným záchvatům zuřivosti a výpadkům paměti, že ho opustí manželka. V hluboké depresi a s myšlenkami na sebevraždu uposlechne rady svého terapeuta dr. Kamena, aby „změnil prostředí“. Odstěhuje se tedy z Minnesoty na Duma Key, maličký, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. A hledá něco, co by dalo jeho životu nový smysl. Začne malovat. A zjistí, že je velmi nadaný malíř. Jenže s jeho obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoli namaluje, objeví se i ve skutečnosti, a pokud to vymaže, zmizí to. Ostrov má podivnou moc zesilovat a umocňovat jeho talent, protože tam přebývá cosi zlého...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Duma Key , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov Duma Key. Přihlašte se a napište ho.

nattotoast
05.04.2024 3 z 5

Ostrov Duma Key jsem otevřel asi kvůli vysokému hodnocení, ale osobně mi přišla trochu jako zklamání a nenechala mě tolik v napětí, jak jsem doufal. Pomalý start, který v případě Kinga obvykle slibuje dramatický závěr, tentokrát vyústil v konec, který mi přišel takový očekávatelný a celkově mi připadala kniha jako jakási výplň. Přestože děj byl celkově OK a bez nějakých mezer, styl psaní mi přišel nesourodý, což mohlo být důsledkem překladu, ale celkově to ovlivnilo můj zážitek. Věty jakoby byly vykrojené a přilepené - kniha vykazovala podobnosti s "Mrtvou zónou" (hlavní protagonista a zdravotní stav, jedna z vedlejších postav), což mi přišlo trochu redundantní, ačkoliv "Mrtvou zónu" hodnotím velmi vysoko. Celkově, i když jsem knihu dočetl, něco jí chybělo a prospěla by kratší délka. Za mě zklamání.

Marishka666
18.02.2024 5 z 5

Kniha byla skvělá, zezacatku se mi do ní hůř začítalo, protože jsem si to moc nedokázala představit, jak se vcítit do hlavní postavy, ale když se to rozjelo, tak mě to vzalo. Výborná kniha a prvky nadpřirozena byly i na můj vkus dobře zvolené i dávkované.

m2056
06.09.2023 5 z 5

Tak tohle není špatný většinou když je kniha velká od Kinga tak je dobře vyprávěná.

Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019

Ocenění knihy (1)

2008 - Bram Stoker Award (Best Novel)

Kniha Ostrov Duma Key v seznamech

v Právě čtených19x