Neznáma hrozí přehled

Neznáma hrozí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462703/bmid_neznama-hrozi-Upb-462703.jpeg 4 862 862

Slečna Marplová série

V románe Neznáma hrozí autorka zachytáva psychické ovzdušie malého vidieckeho mesta Lymstocku, v ktorom takmer všetkých obyvateľov prenasleduje akási zlá ruka, posielajúca hanebné anonymné listy. Do tohto prostredia prichádza mladý letec Jerry Burton, aby sa tu liečil z vojnového neduhu. Osadí sa so svojou sestrou Joannou v Malom šedivníku, osamelou dome poblíž Lymstocku. Namiesto pokoja, ktorý potrebuje pre svoje zdravie, nachádza všade napätie, neistotu, ľudí zmátožených ohovárkami anonymných listov. Keď taký list dostane i jeho sestra, púšťa sa s plným záujmom do skúmania tohto záhadného prípadu a pracuje iniciatívne po boku detektíva Nasha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Práca

The Moving Finger , 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neznáma hrozí. Přihlašte se a napište ho.

Mi-šu-le
předevčírem 5 z 5

Zajímavé čtení, slečny Marplové je zde ale málo, spíše až ke konci. Každopádně opět jsem neuhádla vraha, zase mě A.Ch. dostala. Doporučuji, kniha je na jeden dva večery.

666Jitka
14.05.2024 5 z 5

Další z nápaditých perliček první dámy detektivního žánru jsem tentokrát poslouchala jako audio knihu. Myslím, že Agatha Christie je zárukou kvality pro čtenáře, kteří mají rádi tyto "old school" detektivky, kde jsou kromě spáchaného zločinu vždy důležité mezilidské vztahy a logické úvahy vyšetřovatele, ať už je to Hercule Poirot nebo slečna Jane Marplová. Tyto staré kousky se obejdou bez hektolitrů krve a sériových vrahů, kteří se předbíhají v tom, kdo bude zrůdnější, krutější a morbidnější při páchání svých činů, a přesto jsou napínavé a rozhodně čtenáře zaujmou.

99jana99
22.04.2024 4 z 5

Taková rychlovka, na začátku spousta postav a jmen, ale nakonec jsem se zorientovala, poslouchalo se dobře.

Nezdolná, Zlomené duše a další knižní novinky (27. týden)

02.07.2023

Kniha Neznáma hrozí v seznamech