Nemesis přehled

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272678/mid_nemesis-li8-272678.jpeg 4 472 472

Slečna Marplová série

Na začátku dalšího příběhu Agathy Christie je dopis; zvláštní dopis. Byl totiž odeslán až týden po smrti pisatele, jenž adresátku, slečnu Marplovou, žádá, aby vyšetřila zločin. Jaký zločin – to už autor dopisu nenapsal. Zato přidal mnohoznačný citát: Nechť pravda pronikne jak proudy vod, nechť spravedlnost je věčný vodopád.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Nemesis , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemesis. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
22.04.2024 4 z 5

Rozbeh bol dlhý a zbytočne naťahovaný, postáv priveľa, zápletka dlho nezaujímavá... Až som uvažovala, že knihu jednoducho zavriem a pre seba si celý "prípad" s asi najnudnejšou knižkou Agathy Christie uzavriem v štýle "aj majster kat sa utne". Našťastie som vytrvala a odmenou mi bola celkom slušná (nielen) rodinná dráma v pozadí troch naoko nesúvisiacich vrážd. Hoci ma však napokon kniha chytila, pletiaca a naoko popletená slečna Marplová pre mňa asi nikdy nebude dôstojnou náhradou Poirota.

Sisssi
16.04.2024

Od filmového zpracování s Geraldinou McEwanovou se knižní předloha opravdu velmi liší, takže čtete vlastně úplně jiný příběh. Jen se obavám, že až na knihu narazí někdo z pseudofeministických kruhů, bude žhavým adeptem na černou listinu - o tématu znásilnění se tam totiž píše takovým způsobem, který by v dnešní hyperkorektní době již neprošel.

Překlad místy kulhá, občas nesedí slovosled nebo věta nedavá smysl a překlepů je v textu také dost.

Poklad Vikingů z Luten-Loo mě rozesmál, manžela archeologa Agatha prostě nezapře :-).

Mi-šu-le
14.03.2024 4 z 5

No kniha byla nakonec dobrá a bylo to příjemné čtení, ale ten začátek pro mě byl těžký, nemohla jsem se začíst a furt mi něco strhávalo pozornost. Kdo je vrah se dá pak celkem snadno odhadnout. Určitě si se slečnou Marplovou přečtu další knihy, a nakonec, kdo ví, si ji i zamiluji. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nemesis v seznamech

v Právě čtených3x