Prokletí jménem Rozálie přehled

Prokletí jménem Rozálie
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472773/bmid_prokleti-jmenem-rozalie-2OO-472773.jpg 4 26 26

Píše se rok 1289, purkrabí hradu Cornštejna Jakub de la Vega se při jedné ze svých cest po spravovaném panství stává svědkem loupežné vraždy. Pachatel je na místě zadržen. Zdánlivě jasný případ se výrazně zkomplikuje v okamžiku, kdy vyjde najevo, že zadrženým mužem je Vojta, bratr Ondry, věrného sluhy pana Jakuba. Ten se zapřísahá, že je Vojta nevinný, a prosí svého pána, aby jeho nevinu prokázal. Rozbíhá se vyšetřování plné nečekaných zvratů, během kterého dochází k řadě dalších úmrtí. Pan Jakub a jeho sluha Ondra se ocitají v nebezpečí života, kdy musí čelit nejen tlupě krvelačných lapků, ale i nebezpečnému a bezcitnému protivníkovi, který se kvůli majetku nezdráhá spáchat i ten nejodpornější zločin.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prokletí jménem Rozálie. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (8)

cérka
17.07.2023 4 z 5

Jsem trochu na vážkách s hodnocením, po snad zralé úvaze se přikláním k 3,5*.

Tak třetinu knihy jsem se snažila začíst a rozpomenout se na děj předešlých dílů. No a po té, co jsem si konečně zaškatulkovala jednotlivé postavy a přestala číst názvy jednotlivých kapitol, které vyloženě spoilerují, jsem si příběh začala konečně užívat. I přes svou určitou jednoduchost a prostoru a velký počet mrtvých si autorka nevede špatně. Sice mi hlavní hrdinové svými postupy trochu připomínají hrdiny z pera pana Vondrušky, ale třeba je podobnost čistě náhodná ;)
Trochu mi nesedí, jak hezký se všichni na Cornštejně chovají ke svým poddaným, tady to zavání pohádkou. Nakonec, ale proč ne, aspoň si člověk u takové knihy pěkně odpočine a zasní se o světě, kde vždy zvítězí dobro nad zlem :)

babystar
05.07.2023 4 z 5

Třetí příběh z okolí hradu Cornštejna o tom, kolik zla může zavinit chamtivá kráska . Docela poklidná detektivka, v níž se vyskytuje dost mrtvol, ale zlo je nakonec potrestáno, a dokonce se vyskytuje i trocha sexu. Posloucháno jako audiokniha. Předčítající mi trošku vadil.


kolacky
03.01.2023 4 z 5

Moc dobrá kniha.
Pro hanzmb: ona paní Anna zas tak stará nebude... a ten dotyčný taky není žádnej mladík :-), tak jim budiž přáno!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Prokletí jménem Rozálie v seznamech

v Přečtených28x
ve Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit3x