Mendelův trpaslík přehled

Mendelův trpaslík
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213621/mid_mendeluv-trpaslik-213621.jpg 4 689 689

Líčí příběh vědce, který zasvětil svůj život studování genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert je nejen trpaslík, ale také vzdálený příbuzný slavného genetika Gregora Mendela, v románu se tedy – podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Mendel's Dwarf , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mendelův trpaslík. Přihlašte se a napište ho.

EvaHonsová
28.01.2024 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha o genetice propojená se skutečnými reáliemi Gregora Mendla a navíc prokombinována s genetikem Benediktem Lambertem vás vtáhne do děje a současně obohatí vhled do geneticky přenosných chorob. Příběh se čte dobře.

Majto
08.01.2024 3 z 5

Ďalší autor, ku ktorému som sa dostal náhodou pri čítaní komentárov tu na DK. Verný svojmu zvyku som rovno kúpil štyri jeho knihy a začal práve touto (mám rád chronológiu). Po prečítaní musím konštatovať, že hoci má kniha úplne neohúrila (genetika vážne nie je v mojom okruhu záujmov, no nevynechal som ani riadok), autorov štýl sa mi pozdáva. Možno mi trochu pripomína Johna Irvinga, cítim tam isté styčné prvky. Uvidím, čo zažijem pri ďalšom čítaní - jedno či ďalšej abo opäť raz niekedy tejto knihy.

pepap
06.12.2023 5 z 5

Za me nejlepsi Mawer - dozvite se o Mendelovi, dostane se vam pouceni o zakladnich zakonech genetiky, prozijete si bizardni romanek, fakt jsem si cteni uzil.

Knižní novinky (23. týden)

02.06.2019

Kniha Mendelův trpaslík v seznamech