Matylda přehled

Matylda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113584/bmid_matylda-659da84160feb.jpg 5 605 605

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda inteligentní a nadaná dívka a oni jsou hloupí. Pojďme si přečíst, jak nad nimi a nad zlou ředitelkou školy zvítězí, jak si s nimi poradí, a zjistíme, že Matylda má zvláštní, mimořádnou moc. Roald Dahl si pamatoval, jaké to je žít v dětském světě a na to také myslel, když Matyldu psal. Jednou řekl, že abychom viděli dětský svět z dětského pohledu, musíme dolů na ruce a kolena a dívat se nahoru na dospělé, kteří se nad námi tyčí a říkají nám, co máme dělat. Matyldino vítězství nad protivnými dospělými je na tom založeno. Matylda získala v roce 1988 Children's Book Award a v roce 1999 byla zvolena nejpopulárnější dětskou knihou roku. V roce 1996 byl v USA podle knihy natočen film.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matilda , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matylda. Přihlašte se a napište ho.

dájavídek
včera 5 z 5

Nádherná knížka! Tu bych přečetl 1000*

StateOliver
19.05.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale nejdříve jsem viděl film, proto už jsem z knihy byl méně překvapen. Na první pohled vypadá Matylda jako normální dítě, ale ve skutečnosti je génius. Její rodiče jsou hloupí a nemají rádi Matyldu a nikdy si nevšimli, že jejich dcera je génius. Matylda hodně ráda čte a tak se těší do školy kde potká jednu učitelku, s kterou se skamarádí. Víc prozrazovat nebudu.

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Pěkný příběh s dobrým závěrem.
Líbí se mi pohled do jejího normálního života a zároveň života paní učitelky.
Dle mého velmi zajímavý příběh a určitě doporučuji všem. Mě to přišlo asi jako třetí nejlepší kniha od Roalda Dahla.
I když bylo od nějaké chvíle skoro jasné jak to dopadne, tak si to pořád zaslouží 5 hvězd.

Fantasy není jen Harry Potter! Dětské knihy, které vás okouzlí

28.04.2023

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023

Kniha Matylda v seznamech