Když se zvěrolékař ožení přehled

Když se zvěrolékař ožení
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526794/bmid_kdyz-se-zverolekar-ozeni-65ca271eae838.jpg 5 744 744

Zvěrolékař série

>

Nahlédněte do kouzelného a nezapomenutelného světa Jamese Herriota, nejoblíbenějšího veterináře na světě, a jeho vtipných, hřejivých, ale někdy i smutných příběhů zvířecích pacientů. Po téměř 30 letech vychází v novém vydání kniha Když se zvěrolékař ožení, která volně navazuje na Herriotův první svazek To by se zvěrolékaři stát nemělo. Mladý veterinář Herriot se konečně oženil s milovanou Hele­nou, ale jinak se v jeho životě moc nezměnilo. Stále pracuje v ordi­naci Skeldale House v městečku Darrowby, cestuje mezi odlehlými farmami na svazích kopců a maleb­nými vesničkami v proměnlivém podnebí Yorkshire Dales a stará se o jejich čtyřnohé a někdy i dvounohé obyvatele, bojuje s rozmary a tvrdohlavostí svých chlupatých pacientů a s nedobyt­nými peněženkami jejich rázo­vitých majitelů. A stále zůstává v úžasu nad rozmanitostí a nikdy nekončícími výzvami venkovské veterinární praxe. Společnost mu dělají mírně chaotický kolega Siegfried, jeho lehkomyslný bratr, věčný student Tristan a přísná hospodyně paní Hallová, které čtenáři už dobře znají. Herriotův hluboký soucit, poctivost, humor a láska k životu, lidskému i zvířecímu, z jeho knih vyzařují od první do poslední stránky. Na motivy jeho děl vznikl britský seriál Všechny velké a malé bytosti, který se zatím dočkal čtyř sérií a zhlédnout jste jej mohli i v České televizi. Herriotových knih se na světě prodalo přes osmdesát milionů výtisků.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Jota
Originální název:

All Things Bright and Beautiful , 1973


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když se zvěrolékař ožení. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (77)

Catt
01.05.2024 5 z 5

Tahle kniha je pravé pohlazení po duši pro všechny, co mají rádi zvířata, lidi, přírodu. Kniha laskavá, lidská, ráda se k ní opět vrátím.

hana4834
04.03.2024 5 z 5

Zase super oddychovka


Cestovatelka136
13.02.2024 5 z 5

Vše již zde bylo řečeno, tak jen krátce - nádherné čtení, nádherný autorův styl pohladí každého milovníka zvířat a přírody. Citát ze závěru knihy: ,, .. největší štěstí netkvělo v tom, že zvířata člověka zajímala a okouzlovala, ale že jim člověk rozuměl a že o nich něco věděl. Zejména to vědění bylo důležité."

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Když se zvěrolékař ožení v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 217x
ve Čtenářské výzvě91x
v Doporučených91x
v Knihotéce464x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit28x
v dalších seznamech6x