Hovory s T. G. Masarykem přehled

Hovory s T. G. Masarykem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368502/bmid_hovory-s-t-g-masrykem-0XJ-368502.jpg 5 662 662

Kniha vznikla na základě rozhovorů vedených v období let 1926 - 1927, vycházela postupně, po částech v letech 1928, 1931 a 1935. Čapek dokázal zachytit zpoetizované vzpomínky, názory a myšlenky TGM velmi citlivě a s úctou, ale nepřikrášleně, nepózersky, bez literární šablony. Doplněno řadou fotografií.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hovory s T. G. Masarykem. Přihlašte se a napište ho.

ujira
21.04.2024 5 z 5

Skvělé dílo, které vzniklo díky dvěma významným osobnostem. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala k poslechu tak náročné literatury a poznala významného myslitele, filosofa, politika, demokrata, ale též opravdového člověka, s hlubokou vírou a silnými morálními zásadami, našeho prvního prezidenta prostřednictvím vzpomínek a rozhovorů sepsaných vynikajícím spisovatelem K. Čapkem.

JP
07.08.2023 4 z 5

Dost podnětný ponor do mysli toho, kdo, pokud vás to zajímá, vlastně T. G. Masaryk byl. Dětství, "sen o maturitě" (taky se mi občas zdá). Bystrá mysl s rozhledem, dokonce se vyjadřuje i k otázkám jako dnešní "NoFap", zdravá strava; nekouřit, nepít, "nejíst příliš vejce, slyšel jsem, že to prý není zdravé". "Člověk si stěžuje, když nemá rád svoje povolání." Pokrytec Tolstoj, rádoby asketa a mužik. Ruský lid vs jejich vládci. Smetana. Svatopluk Čech. Neruda. Masaryk byl světový, stejně jako jeho názory. Filozofická část je trochu hůře uchopitelná, řekl bych (ač obsáhlá sdostatek). Bavilo mě Masarykovo časté používání ani ne tak anglismů, ale vyloženě anglických výrazů (czenglish) - možná protože mi to připomíná DJC.

anawi
03.08.2023 3 z 5

Životopisná část, rozhovory s filozofickými myšlenkami, články z novin. Spousta podnětů k úvahám.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hovory s T. G. Masarykem v seznamech

v Právě čtených49x