Hniezdo vreteníc přehled

Hniezdo vreteníc
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530450/bmid_hniezdo-vretenic-65a97f7f5583c.jpg 4 666 666

Hniezdo vreteníc, vynikajúci román Agathy Christie z roku 1949, označila legendárna spisovateľka za jednu zo svojich najobľúbenejších detektívok. Ako sama hovorí v predslove knihy, tento námet nosila v hlave dlhé roky a písanie bolo pre ňu čírym potešením. A keďže Hniezdo vreteníc malo veľký úspech u kritiky aj u čitateľov, právom ho pokladala za jedno zo svojich najlepších diel. Naši čitatelia si ho teraz môžu vychutnať prvýkrát v slovenskom preklade. V rozľahlom rodinnom sídle Tri štíty na bohatom londýnskom predmestí Swinley Dean sa nájde mŕtve telo Aristida Leonidesa. Príčinou milionárovho náhleho skonu je otrava, no môže byť jeho smrť po podaní injekcie, v ktorej mal byť iba inzulín, nešťastná náhoda? Podľa všetkého nie, oveľa pravdepodobnejšie je, že starého pána niekto zavraždil. Podozrenie polície padne na vdovu po Leonidesovi. Prefíkaná kráska Brenda, mladšia od manžela o päťdesiat rokov, má zdediť značný majetok a povráva sa, že sa zaplietla s mladým učiteľom, ktorý sa udomácnil na rodinnom panstve. Charles Hayward, syn známeho kriminalistu zo Scotland Yardu, ktorý sa zhodou okolností uchádza o ruku Aristidovej vnučky Sophie, má však vážne pochybnosti nielen o nevine mladej vdovy, ale aj všetkých členov rozvetvenej rodiny Leonidesovcov. Dôverne ich pozná, a tak je presvedčený, že v sídle Tri štíty nie je nikto celkom úprimný – každý jeho obyvateľ niečo skrýva...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ
Originální název:

Crooked House , 1949


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hniezdo vreteníc. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (135)

Mr.Donut
20.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Podle některých jedna z nejlepších knih A. Christie, za mě tedy nic moc. Hlavní hrdina je v jasném středu zájmů mezi policií a podezřelými, přesto mu obě strany (dost iracionálně) sdělují svá tajemství a podezření. Po ústřední vraždě se nikdo moc neobtěžuje pořádně hledat vraha ani se chovat opatrně, všichni dělají, jako by se vlastně nic nestalo. Celá kniha i přes svou zdánlivou propletenost působí odflákle, jako by se autorka neobtěžovala s promýšlením dějových ani charakterových mezer.

Awča
19.01.2024 5 z 5

Myslela jsem si, že už jsem vše od Agathy četla, případně viděla zfilmované. Ovšem tento úlovek z lázeňské knihovničky mě vyvedl z omylu. Kniha byla brožovaná, trošku se už rozpadala, až jsem měla strach, že kus chybí, když je tak útlá.
Pravda, nebylo tam moc zbytečné omáčky, příběh rychle plynul, dnešní autoři by počet stran natáhli na dvojnásobek ;-)
Milá jednohubka na zimní odpoledne, se závěrem, který jsem nečekala.


veverkaVv
30.10.2023 5 z 5

Perfektní knížka velmi dobře a svižně napsaná. Velmi mě pobavilo, že hlavní hrdina je téměř neznámý mladík, syn známého policisty. Děj je psán přehledně, je tu obsažena láska a velké odpovědnost zmíněné dvojice. Neotřelé, čtivé. Tajemství, které je odhaleno v závěru je mírně překvapivé, ale při pečlivém čtení očekávatelné. Agatha je mistr.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Hniezdo vreteníc v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených1 032x
ve Čtenářské výzvě123x
v Doporučených45x
v Knihotéce393x
v Chystám se číst91x
v Chci si koupit15x
v dalších seznamech4x