Sloni mají paměť přehled

Sloni mají paměť
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215928/mid_sloni-maji-pamet-215928.jpg 4 430 430

Hercule Poirot série

Hercule Poirot stojí před další záhadou - a nebude na ni sám. Tentokrát se před ním nečekaně vynořil dávný případ sebevraždy manželů Ravenscroftových, rodičů kmotřenky paní Oliverové, známé spisovatelky detektivních románů. Právě ta vyhledá Poirotovu pomoc a společně se vydají po stopách "slonů",...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sloni mají paměť. Přihlašte se a napište ho.

Ivan F
20.05.2024 3 z 5

Toto bolo tak priehľadné ako voda v pohári, akoby som bol prvák a učiteľka mi ukazovala jednotlivé dieliky, ktoré do seba zapadali, skrátka nuda. Nič, žiadne prekvapenie, čitateľ márne čaká na nejaké dačo, čo by v závere (našťastie krátkej) knihy bolo tým, že no páni, toto som nečakal/a. Na pani spisovateľku, ktorá napísala niekoľko desiatok detektívok podpriemerné dielo, na osemdesiatjeden ročnú pani je kniha dôkazom, že to mala v hlave stále v poriadku. S ohľadom na tieto dve skutočnosti hodnotím tromi hviezdičkami. Čo mi ďalej vadí, je to, že síce sa vek Hercula nikde nespomína, ale už v roku 1920 bol na dôchodku, tak v "Slonoch" musel mať okolo stodesať rokov. Takisto sa zhodujem s názorom, že k Poirotovi patrí retro atmosféra, taká medzivojnová a povojnová, ale roky sedemdesiate pre mňa tento pôvab strácajú - hoci sú už tiež retro.

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Takhle knížka mě tedy neokouzlila. Nemohla jsem se začíst a to se mi u Poirota opravdu nestává.

apq
07.01.2024 3 z 5

Kniha nebyla špatná, dobře se četla. I zápletka byla zajímavá. Ale prostě mi tam něco chybělo. Možná to, že celé to vyšetřování okolo mi přišlo takové chvílemi nepodstatné. Anebo je prostě možné, že jsem ovlivněná filmem, který mi přišel lepší.

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021

Kniha Sloni mají paměť v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech7x