Francouzská poezie nové doby přehled

Francouzská poezie nové doby https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57936/francouzska-poezie-nove-doby-57936.jpg 4 96 96

Výbor ukázek z novodobé francouzské poezie, jejž K. Čapek sestavil a přeložil uprostřed první světové války a rozšířil v polovině let třicátých. Vydán poprvé r. 1920 zapůsobil jak novostí poezie, tak překladatelským uměním, jež českému překladatelství odkrylo i stanovilo nové cesty.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Francouzská poezie nové doby. Přihlašte se a napište ho.

amejzlík
06.04.2023 5 z 5

Čeština Karla Čapka je jednoduše skvostná. Pocity, které jsem u básní prožívala byly lehké jako pírko a hřály mne u srdce.

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Poezie je můj oblíbený žánr. A způsob, jakým mladý Karel Čapek přebásnil francouzské tvůrce, je prostě nádherný.

Nočnípták
02.04.2019 4 z 5

Karla Čapka mám ráda. Je to můj oblíbený autor. Ať jde o jeho dramata, Cestu na sever, nebo Devatero pohádek a Dášeňku, je to pro mne lahůdka. Zrovna tak překlad francouzské poezie. Mám tyto verše v knihovně již dlouho a kdykoli si v nich čtu, jsem nadšena. Jiný překlad neznám. Ovšem po přečtení zdejších komentářů si musím nějaký sehnat, abych zjistila, které ty komentáře mají pravdu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Francouzská poezie nové doby v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech1x