Dějiny knihoven a knihovnictví přehled

Dějiny knihoven a knihovnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56623/bmid_dejiny-knihoven-a-knihovnictvi-YjP-56623.jpg 4 43 43

Učební text zahrnuje vybrané kapitoly ze světových dějin knihoven a knihovnictví i dějin knižní kultury a souvislý přehled dějin českých knihoven a knihovnictví

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny knihoven a knihovnictví. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
14.06.2021 4 z 5

Základní čtení pro všechny knihovníky. A na to, že se jedná o odborný text, člověk se dočte i pár "zajímavůstek". Kéž by všechna skripta byla takto čtivá.

Medasek
16.02.2021 4 z 5

Knížka by mě bavila mnohem více, kdybych se jí nemusela naučit v podstatě nazpaměť kvůli zkoušce.

Knišíl
05.10.2020 4 z 5

Zajímavá starší publikace, která pokrývá zhuštěně (rozuměj ve formě skript) dějiny českého knihovnictví od jeho počátků v knihovnách především klášterních po knihovny soukromé a zámecké až k rozkvětu veřejných knihoven během první republiky. Nejvíce oceňuji úvodní kapitolu, kde se Jiří Cejpek věnuje obecným dějinám knihovnictví, a poté poslední část opět od Cejpka, která pokrývá prvorepublikové knihovnictví a jsou zde i představeni osobnosti československého knihovnictví. Zaujaly mě i dvě prostřední části, jen škoda, že často byly spíše výčtem různých knihoven a počtu jejich svazků, ale to lze u tohoto typu odborné publikace očekávat, že se jde spíše do šíře než hloubi. Určitě mě pobavila zmínka o svůdci Casanovi a jeho dožití na zámku Duchcov, kde strávil své poslední dny jako knihovník tamější zámecké knihovny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny knihoven a knihovnictví v seznamech

v dalších seznamech1x

knihovny knihovnictví dějiny knihoven