Poručíme větru dešti ... aneb V bouři kulturní revoluce přehled

Poručíme větru dešti ... aneb V bouři kulturní revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32228/bmid_porucime-vetru-desti-aneb-v-bouri-k-UhL-32228.jpg 4 40 40

Černí baroni série

V této knize se opět setkáváme s hlavním protagonistou Černých baronů, vojínem Kefalínem, který prožívá "bouři kulturní revoluce" se všemi jejími nesmysly a skopičinami. Švandrlík se i v tomto novém románu plném humoru a ironie představuje jako poutavý vypravěč, navazující ve svém díle na nejlepší haškovské tradice českého písemnictví.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poručíme větru dešti ... aneb V bouři kulturní revoluce. Přihlašte se a napište ho.

pami
07.09.2023 4 z 5

Vzpomínky na mládí , dělnickou přípravku, krátkou etapu na vysoké škole.
A na osobnosti s kterými se setkal např. Roháč, Radok, Sehnal, Dietl. Hlavní postavou je jeho spolužák a jeho životní osudy.

jaromir2255
21.09.2021 4 z 5

Měl jsem strach, jak už tady bylo psáno, že se jedná o autorovu nadprodukci, ale v tomhle případě se to naštěstí nepotvrdilo. Autor se vrací do doby svých začátků, děj předchází období Černých baronů a popisuje trefně situaci v kultuře na počátku 50.let. Asi to 100% není vše pravda, ale zajímalo by mne, jestli třeba postava Dumbery má reálný předobraz. :-)

Cajda
01.06.2020 3 z 5

Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poručíme větru dešti ... aneb V bouři kulturní revoluce v seznamech

v dalších seznamech1x