Babička přehled

Babička
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 4086 4086

Božena Němcová: Babička (s vyobrazeními). Do tisku upravil František Bartoš. Nakladatelství Emil Šolc, spol. s r. o., Praha - Karlín. Edice: Vybrané spisy Boženy Němcové, díl. V. ČB ilustrace. Tiskem Karla Šolce v Kutné Hoře. Nedatováno (pravděpodobně rok 1910).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Babička. Přihlašte se a napište ho.

MatBla
předevčírem 5 z 5

V dětství jsem se Babičce úspěšně vyhýbala, asi proto, že nám ji ve škole nutili.
Samozřejmě jsem jako dítě viděla oba filmy , které se mi líbily - jak z roku 1940 s Terezií Brzkovou a Natašou Tánskou (Barunka), tak i z roku 1971 s Jarmilou Kurandovou a Libuškou Šafránkovou, ale knížka mě nezajímala.
Četla jsem až jako hodně dospělá, asi ve 40 letech a musím uznat, že byla moc hezká.

"Šťastná to žena."

dzejkbeltygros
10.07.2024 3 z 5

Babička vyprávějící o svém mládí je naše česká klasika odehrávající se ve vesničce, ve které se toho moc neděje. Jediné, co člověka nějak zaujme je příběh o Viktorce. Ohlédnutí za historií to bylo celkem milé, ale radši mám Divou Báru.

Villon
26.06.2024 5 z 5

Babička Boženy Němcové...co po tolika komentářích dodat...dnes jsem s vnoučkem prošla Babiččino údolí, snad abych nasála tu atmosféru té správné stávající se babičky...bylo mu neskutečně smutno po dobách minulych, kdy k sobě lidé měli snad blíž, upřímnost byla vícemén
ě normou a lidé žili v pokoře se sebou samými..krásná to doba a šťastná to žena. Každopádně sedět u splavu, přemýšlet o tom, jaké hodnoty tehdy lidé uznávali....za mě kniha tohle všechno umí..doporučuji si ji znovu ve věku postarší přečíst a určitě budete hodnotit jinak než ve věku mladším. Němcová se vypsala k lásce k životu, ač zrovna ten její život bychom asi nechtěli..

Božena Němcová, Míla Fürstová: BABIČKA

30.11.2021

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Dobrá hospodyně má pro pírko i přes plot skočit.

Jen při dobrých lidech stojí andělé.

Kniha Babička v seznamech

v Právě čtených57x