Archeologie, historie, minulost přehled

Archeologie, historie, minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134030/archeologie-historie-minulost-134030.jpg 3 1 1

Kniha je autorským překladem francouzského originálu, který vyšel ve Francii v roce 1994 a navazuje na anglickou a italskou verzi. Zabývá se způsoby jakými prehistorie, historie a další společenské a humanitní vědy se snaží postihnout minulost. Revue L´HOMME ji charakterizovala takto: "Napsáno s vervou, čte se bez námahy, styl je jasný. (...) Příjemná kniha a tedy i inteligentní. Současně je hotovým dolem na informace z oblastí, které ne vždy dobře známe. (...) Jeho informace o minulosti našich disciplin jsou velmi široké, zvláště pokud se týče literatury střední Evropy, jmenovitě německé. Ostatní země nejsou zdaleka zapomenuty. (...) Ačkoli pojednává o historii věd a jejich epistemologii, tato kniha se obrací k dosti širokému publiku, kterému představuje vývoj historických věd od jejich počátku, stejně jako jejich současnou strukturu.?"... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Karolinum

Archéologie, l’histoire, le passé , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Archeologie, historie, minulost. Přihlašte se a napište ho.

tessa.mik
28.11.2021 3 z 5

Občas mi to přišlo trochu zbytečně těžce napsáno (nečetlo se to tzv. jako po másle), takže ač knížka není rozsáhlá, rozhodně jsem ji neměla přečtenou za odpoledne (jak jsem si původně naivně myslela) ale jinak, v celkovém kontextu za mě knížka splnila svůj účel - pomocná berlička při přípravě ke zkoušce z dějin pravěku :).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Archeologie, historie, minulost v seznamech