Odhaleno 1. téma Čtenářský výzvy 2022

novinky

12. října / Dan
Odhaleno 1. téma Čtenářský výzvy 2022

Je na čase vás nechat nahlédnout pod pokličku prvního tématu připravované Čtenářské výzvy 2022:

1. Kniha (od autora) z mého dětství
- sem tedy bude spadat buď konkrétní kniha, kterou máte z dětství oblíbenou, případně jiná kniha od takového autora... (mně se vybavily knihy níže. Jaké knihy napadají Vás? Napište nám do komentářů)

P.S.: Zároveň zítra by se měl začít objevovat na pultech knihkupectví náš Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022, ve kterém budou všechna témata a řada dalšího ;-) Diář si ještě můžete na poslední chvíli objednat za předprodejních 289 Kč.Chata v Jezerní kotliněChata v Jezerní kotliněJaroslav Foglar

Život Pavla Zemana, který je hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství, se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar, se kterým Pavel podniká dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s je...více


Správná pětka u mořeSprávná pětka u mořeEnid Blyton

Správná pětka odjíždí na farmu do Tremannonu. Dají si slib, že se tentokrát do žádného dobrodružství nezapletou. Opak je však pravdou. Dědeček jejich nového kamaráda Yana byl kdysi jedním z vrakýřů, kteří vysílali z věže uprostřed pevniny s...více

Komentáře (102)

Noctua8
včera

Já rozhodně přinesu z půdy tři knihy Kocoura Vavřince. Jsou to sice salátová vydání, ale určitě potěší. A ta Jůlie.... !!

PoetickaM
včera

Bubáci z Pampelic, Říkali mi Leni,Káťa Katrin Katynka,Luisa a Lotka......

hanis2806
předevčírem

Pro mě je to jasné - Heidi, děvčátko z hor. Ráda si ji zase přečtu a tentokrát i s dcerou.

stáňa430
předevčírem

Stanislav Rudolf

zebrazoma
předevčírem

Tak toto bude problém :-). Čo vybrať? May, Verne alebo niečo s Tarzanom? Foglar? Anna zo zeleného domu? Alebo sa ponorím hlbšie do detstva a prečítam si znovu Rozprávky starej matere, Zo starej horárne alebo milovaného Macka Mrmláča? Asi ich postupne vytiahnem väčšinu. Krásna téma, ďakujem.

Barzoj
20. října

Mluvící balík a všechno od Durrella, Verneovky, Ransome a tak :)

Kabátice
20. října

Paráda! Já přečtu znovu asi něco od Artura Ransomeho. Dobrodružství Vlaštovek a Amazonek jsem milovala. Nebo od Vackeho Ztroskotání na vysněné řece. K vodě mě to vždy táhlo :-) A kniha byla lepší než film.

Mikanadeta
19. října

Tak u mě to jsou Děti z Bullerbynu, jednoznačně :-) a pak taky Paní LáryFáry. Obě si stále pamatuji, už se těším, až je u našich vyhrabu a přečteme je s mými dětmi :-)

1