Zuzka_Dudek Zuzka_Dudek komentáře u knih

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Vyborna kniha, kez by si ji precetl a pochopil kazdy! Dekuji autorum!

14.05.2013 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jako všechny knihy této spisovatelky, vtáhne Vlk samotář okamžitě do napínavého a zajímavého děje. Jako matka na mateřské oceňuji poutavost a napětí, které mi zabrání usnout a dovolí zapomenout na stereotyp všedních dní (to jsem oceňovala i jako svobodná ve stresu pracující manažerka). Romány Jodi Picoult jsou báječným odreagováním a člověk se vždy něco nového dozví - zde detailně popsán život vlků ve smečkách. Konec románu zavání americkým idylickým vnímáním vztahů - tak jak by to mezi lidmi "mělo fungovat "- udobření po pochybení, ale i tak vřele doporučuji.

27.03.2013 4 z 5

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Zpočátku jsem knihu četla s velkým nadšením a se spoustou názorů souhlasím, nicméně, je potřeba si uvědomit, že autor pochází a žije v UK, kde je život přece jen jiný. Myslím si, že naše děti to na stromy a do přírody nemají ještě tak daleko, a generace dnešních mladých rodičů vyrostla ještě za dob, kdy v televizi nebylo moc na co koukat a běhalo se "po venku". Jako námět na přístup k rodičovství a varování před hrozbou moderního světa je to určitě dobrá inspirace.

27.03.2013 3 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Velmi čtivá kniha, barvité postavy, zajímavé osudy, přitažlivé prostředí. Hlavní hrdinka je sympatická žena, do které se jednoduše vcítíme a chceme její "vítězství". Předpokládám, že to je typické čtení pro ženy. Oddychové, jakási náhrada televizních seriálů. Vyjadřováni spisovatelky není složité, vhodné pro četní v originále! Ve Francii se právě natáčí filmová verze, na kterou se těším.

28.03.2013 4 z 5

Pomalý valčík želviček Pomalý valčík želviček Katherine Pancol

Stejně jako první díl, velmi čtivé, pestré, oddechové čtení.

28.03.2013 4 z 5