ZuzikNike ZuzikNike komentáře u knih

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Jako pacient s rakovinou konečníku, který po operaci chodí na záchod 6-8x denně tuto knihu doporučuji všem lidem s problémy s vyměšováním. Dokáže to zlehčit situaci a pobavit. Uznávám, trochu bizár, ale pro lidi inteligentní a se smyslem pro humor je to kniha k zasmání s pěknou ilustrací. Kniha na každou toaletu :)

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Skvělá kniha napsána a podpořena stovkou zdrojů a odborných publikací. Založena na pochopení lidského těla a vysvětluje fungování trávení se spojitostí moderní doby ve stravování. Závěrem pobízí k vykonání experimentu na vlastním těle s vidinou toho, že zjistíte zda vám některé potraviny způsobují problémy. Je to výjimečná kniha mezi svými druhy, jelikož se vymyká běžným dietám a naopak popisuje potraviny a lidský mechanismus tak jaké jsou. Nenutí vám žádné doplňky a super potraviny, naopak jednoduše vysvětluje, jak málo stačí k návratu ke správnému stravování a pochopení vlastního těla.

02.06.2019 5 z 5

Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Lukáš Kovanda

I pro laika bez ekonomického vzdělání jsou uvedeny pochopitelné příklady ze života, které jsou vysvětlovány optikou ekonoma.

02.06.2019 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Pěkně a přirozeně a na příkladech uvedeny druhy lásky, jak k sobě lidé mluví a jak se vlastně nechápou dokud nepochopí jazyk toho druhého. Mnohdy si musí člověk uvědomit i ten svůj jazyk, kterým promlouvá a rozumí více.

Hlavu vzhůru Hlavu vzhůru Claudia Cross–Müller

Tahle kniha mě zaujala svými ilustracemi. Jednoduchými kroky, při kterých vás doprovází ovce Oskar, si můžete každodenně zlepšit náladu a zvládat těžké situace s větší pohodou.

01.02.2017 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbí design a formát. Obsah je velice motivující a inspirativní. Doporučuji.

01.02.2017 5 z 5

Budoucnost mysli Budoucnost mysli Michio Kaku

Knihu jsem nedočetla. Byť mám ráda sci-fi a techniku a inovace. Přišlo mi, že je autor sám až moc fascinován ale na mne to moc z knihy nepřevedl. Určitě se k ní ale vrátím, třeba změním názor.

12.07.2016 3 z 5

Před úsvitem, po ránu Před úsvitem, po ránu František Koukolík

Kniha mne velice oslovila. Ještě sice nemám děti, ale i tak k nim mám velice blízko a tato kniha mi objasnila a vysvětlila, proč se některé děti chovají tak či onak a čemu se můžu vyvarovat v případném těhotenství. Nepřijde mi až tak náročná, (zkuste si číst v kvantové fyzice a chemii). Četla se mi velice dobře.

12.07.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Obraz D.G. se mi velice líbil. Jednu dobu jsem viděla, že ji čte snad každý a tak jsem si ji nechala na později. Připomněl mi ji až seriál Penny Dreadful, kde postava Doriana Graye vystupuje. Povídka o strašidle byla taky fajn. Taková rychlovka na konec s americkou rodinkou v anglickém panství a romantickém strašidle. V tomto vydání se mi také moc líbil komentář či doslov na konci, kdy je pěkně shrnut život Wilda a tak mi některé souvislosti pěkně utkvěly v hlavě. Knihu můžu jen doporučit.

12.07.2016 5 z 5