zuzi.kovar zuzi.kovar komentáře u knih

Slepičí polévka pro milovníky psů Slepičí polévka pro milovníky psů Jack Canfield

Krásné povídky pro pohlazení po duši.

26.12.2016 5 z 5

Magická němčina Magická němčina Libor Činka

Už jsem poničená školním systémem učení - bohužel i s důsledky, které pan Činka neustále zmiňuje. Tenhle nový způsob učení mě moc nevyhovuje - spíš učebnici testnu na někom, kdo něminu nezná vůbec. (To je prý daleko lepší.)

21.06.2016 4 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Velice moudrá kniha, ale špatně se čte - zásluhou zastaralých výrazů a značné abstrakce. Není pochyb o tom, že Hill viděl daleko před sebe. Mrazí mě při pomyšlení, že se od 30. let dodnes téměř nic nezměnilo.

17.06.2016 4 z 5

Nevěsta do naha svlečená Nevěsta do naha svlečená Nikki Gemmell

Téma zajímavé, ale zpracování už daleko méně. Často jsem ztrácela nit kvůli vyprávění ve druhé osobě a zároveň neuvozování přímé řeči. Četla jsem to rychle, abych tu knihu co nejdřív odložila a nemusela ji už nikdy vidět.

09.06.2016 2 z 5

Angličtina: Praktická obchodní korespondence Angličtina: Praktická obchodní korespondence Khaled Mohamed Al Maskari

Pro obchodníky určitě jedna z nepostradatelných publikací, která poradí, jak vyšperkovat pracovní korespondenci - jak má vypadat struktura interních zpráv, jaké jsou běžné chyby, typy na užitečné fráze a vzory zpráv.

05.06.2016 5 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Tato kniha mne velmi zaujala. Nebýt těch vytečkovaných výrazů téměř na každé stránce, mohla být úplně perfektní. Převrácená americká spravedlnost je úplně k zblití. Nechápu, jak mohl člověk typu Comstocka vůbec existovat. Otřesné poměry v New Yorku druhé poloviny 19. století byly šokující, všechny ty autentické popisy dětí, co hledají jídlo v popelnicích, jsou špinavé, nemyté, rodiče často zmrzačení z práce a plodící další děti, protože nikdo nezná ochranu, to bylo opravdu hodně důvěryhodné – člověk to skoro viděl před očima. Hrůzné sirotčí vlaky směrem na západ, kde se děti rozebírali jako nějaký dobytek, je důkazem toho, že cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly. Chudák Dutch, která byla jedním z oněch zachráněných dětí, zničených později pokryteckou společností. Sice jsem doufala, že to nebude ona, kdo zemře, ale celou dobu jsem si to myslela, a bohužel jsem se nemýlila. Protikladem byl Joe, který byl žil šťastný život – jeden z oněch dobrých příkladů snahy pana Brace. Bohužel prostředí a zkušenosti s panem Bracem a později panem Comstockem byly popsány na základě skutečných událostí. Příběh samotný je vymyšlený, ale silně inspirovaný skutečností. Jako dílo to bylo podle mne hodně dobré. Plus za to, jakým způsobem se hlavní hrdinka prala za své místo na slunci, a jak se nikdy nenechala porazit. A velký plus za ztvárnění velké lásky, kde i peníze hrály značnou úlohu, která jim není upírána, ale hlavně že ta láska vůbec nevyznívá trapně. Naopak s Charliem mnohdy soucítíme. Podle mne je on tou nejlepší postavou z knihy, hlavní hrdinka mi přišla hodně hrubá – často až moc, takže jsem její nezdolnost nedokázala úplně vždycky docenit. Téma je hodně zajímavé a velmi dobře zpracované. Určitě bych si ráda přečetla i další knihy této autorky, ale zatím je k dostání pouze tato.

29.05.2016 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Kniha se mi líbila až na ten podivný konec, přeci jen preferuji filmové zpracování. A nechci autorovi sahat do svědomí, ale psychologie koní je trochu jiná.

24.05.2016 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Pro mne už asi čtvrtá kniha od Kiyosakiho, takže hodně se opakujících věcí. Principy zůstávají pořád stejné, přesto mne překvapí, že se v každé knize nějaká nová myšlenka objeví.

02.05.2016 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha je fakt hodně dobrá a čtivá, epilog nemá chybu. Prostě jsou tajemství, která zůstanou tajemstvími, a má to tak být.

30.03.2016 4 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Oproti předchozím dílům jsem se celkem nudila. Celou dobu skrz naskrz kladný hrdina smilní s abatyší a římskou šlechtičnou zároveň a obě přivede do jiného stavu. Samotný námět mě přijde hrozný.

30.03.2016 3 z 5