Znedla Znedla komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Já jsem přečetla jedním dechem za 3 dny. Je to sice taková oddychovka, ale někdy mne nutila k zamyšlení. Příběh dává smysl, člověk se zasmál i dojal. Sexu je v knize sice až moc, ale je to přece Erotikon :-).

19.09.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu mi zapůjčila kamarádka (ateistka) s tím, že už bych se měla konečně smířit s Bohem. Kniha mne, přes mou počáteční skepsi (i já jsem pana Czendlika znala jen jako toho faráře od Lucie Bílé), opravdu nadchla.
Vše co je zde napsáno, je do posledního puntíku "svatá" pravda! :-) Nad spoustou věcí jsem se musela trochu zamyslet, někdy jako by mi pan Czendlik mluvil z duše a odlehčení v podobě vtipů, či vtipných (i smutných) příběhů ze života bylo velmi milé a poučné. Do kostela sice chodit asi nezačnu, ale dnes jsem Bohu zase o kousek blíž - díky za poznání Boha s lidskou tváří! :-).

15.09.2017 4 z 5

Odysseus a hvězdy Odysseus a hvězdy Ota Hofman

Ocitáme v daleké budoucnosti (pro nás v době již minulé) a setkáváme se s chlapcem "Zrzkem", který musí ležet v posteli poté co neúspěšně zkoušel letět na s kamarády sestaveném létacím stoji. A jak tak leží v posteli má chvilku na to, aby si popovídali s otcem.
I jeho otec kdysi dávno zkoušel létat. I on s kamarády Martinem a Rudlou zkoušel vynalézat. Jednou však jeho otec (zrzkovo děda) při stavbě dálnice našel kámen, který měl zvláštní barvu a tak si ho dal na skalku. Večer, když se kluci snaží použít vlastnoručně vyrobenou vysílačku se stane spousta nevysvětlitelných věcí - vysílačka i s bateriemi shoří, letadlo ztratí směr, do rána na skalce všechny kaktusy rozkvetou i řeřichy, které sázeli před týdnem... Jak chlapci následně zjistí, kámen má velkou moc zastavovat na chvíli motory aut. Pro chlapce je to velký objev. Místo školy se vydávají do muzea, kde zjišťují, že kámen by mohl být pegmatit pocházející z prvohor. Chlapci kámen rozbijí, aby zjistili co se v něm ukrývá, ale nenajdou nic, než malou kuličku, která už autům nevypíná motory a nevyzařuje žádné světlo.
Přijde po letech "Zrzek" na tajemství kuličky? Je v ní opravdu zakódovaná zpráva z jiné planety nebo jde jen o velkou chlapeckou fantazii?
Moc hezká a čtivá kniha!

07.09.2017 5 z 5

Deset životů Deset životů Helena Malířová

Životní příběh Evy Nygrynové (Heleny Malířivé) od jejích 10-ti let, kdy dostala svůj první deník až do doby, kdy jí opustil její druhý manžel.

06.09.2017 3 z 5

Nerozhodnost Nerozhodnost Ed McBain

Moje první setkání s tímto autorem. Vše podstatné už napsala Silverdiamond. Já jsem knihu přečetla jedním dechem a zbytek dovolené jsem musela louskat časopisy :-).

02.09.2017 5 z 5

Jarní symfonie Jarní symfonie Věra Adlová

Námět knihy je moc hezký a velmi zajímavý. Bohužel, kniha se mi dost špatně četla. Někdy jsem se v ní i ztrácela. Nedovedu si představit, že bych jí ve 12-ti letech dočetla celou.

02.09.2017 2 z 5

Zločin s noblesou Zločin s noblesou Jan Stach

Klasická kniha detektivních příběhů vhodných k vodě nebo do vlaku.

02.09.2017 2 z 5

Dřevěný táta Dřevěný táta Tomáš Janovic

Taková malá připomínka mého dětství. Nyní předčítáno dětem za teplých letních večerů, na chalupě, před spaním.

20.07.2017 3 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Pohled do života tří žen, které spojuje (ač po tom samy moc netouží) jeden muž.
Kniha mne naprosto pohltila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou knihu.

08.07.2017 5 z 5

Dva muži na druhou Dva muži na druhou Robert Louis Stevenson

První příběh je jistě všem známý - doktor Henry Jekyll a pan Edward Hyde.
Ve druhém příběhu se setkáváme s tak trochu podivínem Peregrinem Tyssem, který žije sám jen se svou chůvou Alinou v domě po rodičích. Na štědrý den, když rozdává dárky dětem knihaře Lömmerhirta se ale setkává s okouzlující dívkou, která mu zamotá hlavu. A tím začíná bláznivý příběh, který sahá do daleké minulosti. Příběh plný fantazie, lásky, nenávisti a intrik....
Třetí "povídka" je rozhovor s MUDr. S. Požárkem z Dobřanské psychiatrické léčebny. Docela mě pobavilo, že pan doktor sám na sobě zkoušel LSD, aby poznal, co to s ním udělá :-)
Knihu jsem našla v knihovničce s knihami zdarma a přečetla jí prakticky za jeden den. Na první straně bylo napsáno věnování: Za dobrou práci ve školním roce 1967-68. ZDŠ Královské poříčí, okr. Sokolov 1.-5. ročník, M. Chvostková tř. uč.
- vždy když najdu takovou knihu s věnováním, jen si říkám, komu asi patřila, zda jí vůbec četl a hlavně, co ho vedlo k tomu, že jí dal do knihovničky....

07.07.2017 4 z 5

I takový je život I takový je život Irena Brandejsová

Tak bohužel, já mám trochu jiný názor, než pavlinkaa.
Kniha mi přišla jako naprostá slátanina, kromě příběhu mi hrozně vadily překlepy a nesouvislá spojení ve větách. Jindy si toho v knihách moc nevšímám, ale tady to bylo dost markantní a do očí bijící.
Adéla mi byla silně nesympatická svou nerozhodností a hlavně tím, jak ke všemu přistupovala. V 18 jsem byla pěkné kvítko, ale že bych někoho milovala celým svým srdcem a spala s někým jiným, to mi přijde ujetý. Obzvlášť když vím, jaké to je zamilovat se až po uši, nemyslet na nikoho jiného - každý den, každou hodinu, každou minutu - to si pak nepustíte k tělu nikoho jiného. Před lety jsem se takhle zamilovala do svého, tenkrát svobodného manžela. A ani dnes bych mu nedokázala udělat, to co Adéla. Holt I takový je život :-)
Každý to má asi jinak, já si na konci spíš říkala, co bude s Vojtou, jak tam to asi dopadne. Dočetla jsem jen proto, že jsem zvědavá ženská. Asi už jsem na takové knížky stará, ve 13-ti by se mi možná příběh líbil :-)

02.07.2017 2 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Hra se slovy je naprosto uchvacující. Příběh prakticky o ničem. Jsem v letech hlavní hrdinky a mám 16-ti letého syna, tak mám jiný náhled. Možná, kdybych žila sama s dcerou, tak bych jí alespoň trochu pochopila, ale nevím nevím. Kdyby to napsal chlap, tak by mu to asi jen tak neprošlo :-).

27.06.2017 3 z 5

Polední host Polední host Jiří Jánoška

18 detektivních příběhů které vyřeší s bravurností sobě vlastní poručík Hanzlík
s kolegy podporučíkem Vaňhou a strážmistrem Hájkem.

25.06.2017 4 z 5

Kulatá kostka Kulatá kostka Ján Navrátil

Příběh party maturantů, kteří se v poslední den školy jedou vykoupat. Věra, která je hlavní hrdinkou knihy, ale odmítne všechny i svého chlapce Dušana s tím, že se bude raději učit. Hned odpoledne jí volá matka celá zděšená, zda je doma neboť auto, kterým všichni jeli mělo nehodu. A tím se začíná rozvíjet příběh, který hlavně vykresluje charakter nejen budoucích maturantů, ale i socialistické společnosti. Klasika let minulých, kdy je něco za něco. Na povrch začínají vyplouvat nejedna tajemství a odhalují se povahy jednotlivých aktérů.
Knihu jsem dočetla jen pro to, že mne zajímalo jak vše dopadne. Někdy jsem se v ní vyloženě ztrácela. Některé úvahy maturantů mi přišly až moc "vyšponované". Naopak velmi dobře byly vykresleny povahy jednotlivých postav.

22.06.2017 2 z 5

První polovina nebe První polovina nebe Stanislav Rudolf

Hlavní hrdinka knihy se na dovolené v Itálii rozchází se svým chlapcem poté, co její bratr najde ve sprchách řetízek, který, jak se později zjistí patří babičce ze sousedního karavanu, ale Simona si ho nechá a jeho nález nepřizná.
Po návratu domů se vše snaží napravit, ale marně. Proto si na diskotéce začne se starším chlapcem Petrem, který jí však nemiluje a při první příležitosti jí vymění za jinou dívku. Začíná maturitní školní rok a Simona se dostává do svízelné situace,
kterou nakonec musí vyřešit sama....
Kniha byla čtivá, ale hlavní hrdinka se mi na svůj věk zdála dost nevyzrálá a lehkomyslná. Musím přiznat že tak od poloviny knihy mi začala být i nesympatická.... Ale ráda jsem si Stanislava Rudolfa po letech přečetla - v době mého dospívání to byl velmi oblíbený autor pro dívky a jeho Pusinky snad tenkrát četla každá náctiletá :-)

18.06.2017 3 z 5

Podobenka pro pět mužů Podobenka pro pět mužů Ivan Milan Jedlička

Pamatuji se, že před lety, když jsem místo učení, louskala detektivky, byly knihy od I.M. Jedličky ty nejlepší. Velký otazník ve mě zanechala poslední povídka - Případ Arabela, zajímalo by mne zda matku po letech našli, nebo zda je případ stále otevřený....

16.06.2017 4 z 5

Až bude padat hvězda Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Z nedostatku čtiva na chalupě, jsem sáhla po této knize. Přečteno jedním dechem. Moc hezká kniha.

15.06.2017 5 z 5

Tajuplný ostrov (převyprávění) Tajuplný ostrov (převyprávění) Ondřej Neff

Jediná Verneovka, kterou jsem za svůj život přečetla byla Tajemství hradu v Karpatech. Jednak mne dost ovlivnil film a druhak jsem jako malá holka slyšela v rádiu čtení této knihy podmanivým hlasem Rudolfa Hrušínského st. Teď ale v rámci Výzvy 2017 - kniha, odehrávající se na ostrově, došlo na Tajuplný ostrov a byla jsem nadšená! Moc hezký příběh, který jsem přímo hltala od začátku až do konce.

11.06.2017 5 z 5

Smrt je vždycky zlá Smrt je vždycky zlá Jan Stach

Klasická kniha detektivních příběhů.

04.06.2017 3 z 5

Kniha štěstí Kniha štěstí Eduard Martin (p)

Povídky o tom, jak se může vnímat a prožívat štěstí....

04.06.2017 3 z 5