Zeno Zeno komentáře u knih

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Super záležitost, podobný styl jako Koniáš od Žambocha, ale samozřejmě svůj přístup. Můžu doporučit příznivcům žánru kombinace fantasy-scifi.

01.05.2016 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Pořádný závěr trilogie ! Přímo navazuje na předchozí díl. Super akce, hlášky kvalitní. Příběhově je závěr takový, jaký si asi, všichni fanoušci žánru, přejeme. Možná se mi to jen zdá, ale přijde mi že je od prvního dílu patrné vypilování stylu. Každopádně, pokračuji na další díla autora.

19.03.2016 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Druhý díl trilogie. Na první díl navazuje volně, ale na třetí přímo, takže bez dočtení těžko hodnotit. Prozatím mi to přišlo o něco slabší než první díl. Ani tak ne formou, ta je stále stejná, ale obsahem, který je poměrně chudý a dal by se shrnout v pár větách. Předpokládám, že je to ale nutná předehra k finále ve trojce, takže uvidíme.

02.03.2016 3 z 5

Kormidelník Vlnovský Kormidelník Vlnovský Frederick Marryat

Pěkný příběh, v českém vydání navíc krásně ilustruje, jaké je překládání vlastních jmen zlo... Zde je to dotaženo opravdu do velkého extrému a bere to příběhu kouzlo a uvěřitelnost.

19.02.2016 3 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Zezačátku mi tato hniha přišla poněkud hláškově přeplácaná (jakoby v každé větě musela být hláška a nebo aspoň vtipné přirovnání). V průběhu první třetiny jsem si na tento styl zvykl a už se jen bavil. V rámci svého žánru povedený kousek.

17.02.2016 4 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Perfektní záležitost. UI hlášky nemají chybu. Přesně takhle jsem si to podle popisu představoval a moje očekávání bylo naplněno.

13.01.2016 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Bohužel musím říct, že po dočtení této knihy jsem cítil docela zklamání. Přečetl jsem si před ní podruhé Visio in extremis abych měl čerstvou návaznost a to jsem neměl dělat. Dokonce bych doporučil, kdo ještě ani jedno nečetl, opačné pořadí. Návaznost je minimální a neznalost předchozího není nutná a v opačném pořadí by se schopnosti hlavního hrdiny (byť pokaždé jiného) stupňovaly a mohlo by to působit lépe.
Krátce řečeno, není to špatné, ale čekal jsem víc.

lehký spoiler:
například jsme se o vlkodlacích, jejich fyziologii, schopnostech, vzniku a pod. nedozvěděli téměř nic, což je oproti Visiu markantní rozdíl.

10.01.2016 3 z 5