zdenda75 zdenda75 komentáře u knih

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Moc mě to nenadchlo. Vlastně vůbec. Vadily mě tři věci: strašlivé dialogy, které byly bůh ví proč psané za každou cenu nespisovně, nevím jestli to byla kreativita překladatele nebo autora, pak taky velmi nesympatické postavy, fakt jsem s žádnou nedokázal soucítit a především zdlouhavé popisy. Chtělo by to vyškrtat takových 150 stran a bylo by to mnohem lepší.

05.10.2018 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Nejlepší z celé série byl asi první díl. Ve třetím ale oceňuji, že se autor vrátil k fantastice, která mu tak skvěle jde. Přesto mám z díla takový pocit, jako bych cítil, že pan King stárne. Chybí mi tam taková ta promyšlenost a touha jít víc do hloubky charakterů jako v jeho největších opusech. Dříve v pohodě utáhl tisíc stran, teď je těch tři sta tak akorát. Přesto je to stále pan spisovatel.

14.04.2017 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Zoufale nudné. Velmi špatné nikam nevedoucí dialogy, ve kterých postavy opakují dvakrát třikrát totéž dokola na jedné stránce, linka z blízké budoucnosti je naprosto o ničem, o něco lepší je linka ze středověku, ale i tam se vše točí na místě, postavy zmateně pobíhají z místa na místo, aniž by se někam posunuly. Hluboké zklamání.

14.04.2022 odpad!

Hráč Hráč Iain M. Banks (p)

Podle ankety v Sardenu nejlepší kniha roku. Mě to tedy moc nechytlo. Nevím, zda nějakou roli hrál fakt, že jsem nsakočil rovnou do druhého dílu. Zajímavé nápada, což o to, i když některé z nich jako by pocházely z šedesátých let. Docela zajímavý hrdina, kterému tu znuděnost životem věříte, ale čemu jsem prostě nevěřil, byl ten svět jako takový. Vážně mám věřit tomu, že hráči nějakých deskových her jsou ve světě, kde jsou lidé bohy nějakými celebritami?

02.07.2020 2 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mario Giordano

Atraktivní obálka, atraktivní název, zajímavá anotace. Příběh – nula. Nic, co by tu nebylo už před tím. A to v mnohem lepší kvalitě. Chvílemi je o tak hloupoučké, že mi až bylo trapně za autora. Ale dočetl jsem to, když už jsem za to vyhodil peníze. Knihkupectví jsou narvaná takovými zahraničními skvosty, je to smutné :(

21.10.2016 2 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

je to nepokryté vykrádání Tolkiena, o tom žádná... občas se skutečně dá narazit na úsek, který je poměrně originální a čtivý. přesto jsem měl co dělat, abych knihu vůbec dočetl.

09.01.2016 2 z 5