Ygnorantia Ygnorantia komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mason, Coker a Bradley ... do těchto postav vtiskl autor sve myšlenky a životní moudra ..."Neschopnost používat rozumu není žádná přednost, která by si zasloužila chvály, ale povážlivá mezera, ať už u chlapa nebo u ženské." Kniha se četla takřka sama, nepotrpim si na dlouhosahle popisování vseho možného, zde je více prostor k fantazii. Vřele doporučuji!

30.12.2016 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

"A čím jsou hloupější, tím víc chtějí rozhodovat, jací mají být ti ostatní. A když dostanou strach, začnou být krutí a chtějí ublížit těm, co se odlišují." ... Wyndham nám opět připomněl jaci jsme, třeba nás v budoucnu nahradí "jiná lepší rasa" :)

30.01.2017 4 z 5

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Vašku jak ty ses jen mýlil, že si ho nepřizval! Nakonec ještě že tak, akorát by se Karel ušpinil. Kniha mně příjemně překvapila, jaký přehled Karel měl a jeho nadčasovost pociťujeme dodnes.

03.12.2014 4 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

"Normalnost proste znamená prumernost. " Sice příběh by mohl byt delší a obsáhlejší, ale i tak nic neztratil na svym lesku.

27.01.2017 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

nikdy sem tak rychle nezhltl knihu, na knihu jsem se těšil, beru ji jako odrazový můstek ke změně v mém životě, teď už je to na mně ...

08.01.2014 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Ikdyž jsem většinu her a filmů neznal, tak to vyvažovala hudba. Někteří hráči mají po dočtení knihy chuť hrát, já si zas opsal pár dobrých tipů na filmy. Občas mi chybělo více drama a zvratů, více popisu reálného světa, ale i tak dávám nejvyšší počet, žádná knížka mě zatím tolik nechytla a nedojala svým koncem. Je to ta situace, kdy vám je líto už X stránek před koncem příběhu, že to brzy skončí a vy se zas budete muset vynořit z knihy do reálného života. Trochu mám obavy jak se Steven Spielberg popasuje s filmovou adaptací, jelikož poslední dekádu spíše točí "massovky" bez pořádného příběhu a tahle kniha by si zasloužila propracovaný příběh pro fajnšmekry 80.tek. Jo a nesmírně mě potěšilo zmínění THX 1138 :).

16.01.2017 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Nedokážu si představit, když člověk vyroste v koncentračním táboře KLDR a je konfrontovám s realitou okolního světa. Může být Sin v "našem" světě ještě šťastný? Po přečtení knihy jsem dosti skeptický. Doufám, že se dožiju zhroucení hrůzného režimu v KLDR, ale to by musela být vyvinuta maximální snaha globálních hráčů (USA,Rusko,Čína atd.), zatím to spíše vypádá, že je jim naprosto lhostejný osud lidí v KLDR.

03.12.2014 5 z 5