Xena36 Xena36 komentáře u knih

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Uvědomila jsem si, kolik let bylo Baarové, když měla vztah s J. G. Jinými slovy - mladé telecí. Co bychom od ní chtěli? Kdo z nás se ve 21 letech zajímal o politiku, kdo byl natolik vyzrálou osobností, aby přemýšlel nad tím, co mému chování jednou řeknou dějiny? My jsme se o nacismu učili na základce, ona ne. Zahleděná do své krásy, zamilovaná do toho, kdo ji obdivoval. V tomto věku se myslím nedá hovořit o vypočítavosti, ale hlouposti. Ale kdo jsme bez viny, hoďme první kamenem...

18.08.2016 3 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Autorka nemá ambice být Woolfovou, jak píše v doslovu, její kniha je však velmi čtivá, cestovatelsky zajímavá. Velmi nenáročné čtivo, přitom člověk zjistí mnoho informací jak o životě autorky, tak o Bretoncích. Zprvu nepříjemná a snobská dáma z vyšších sfér, nakonec svým vyznáním k Bretani si citlivého čtenáře získá.

02.05.2016

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Překombinované.

25.03.2016 1 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Plna očekávání jsem se vrhla na knihu a z 240 stran mě zajímalo jen prvních 70. Zbytek je umělá výplň, která nemá o pařížském šarmu žádnou vypovídací hodnotu. Ovšem těch 70 stran je velmi pěkně zpracovaných, nádherné fotografie, pěkná grafika. Kniha je ozdobou knihovny po vnější stránce, uvnitř je velké prázdno.

22.02.2016

Moje německá matka Moje německá matka Niklas Frank

Cti otce svého i matku svou... v případě otce masového vraha a vypočítavé, chladné a před holokaustem zavírající oči matky se i Desatero musí pozměnit.

Syn, co tak píše o takových rodičích, si nezaslouží negativního komentáře...

16.10.2017 5 z 5

Poselství hor Poselství hor Reinhold Stecher

Člověk chodí po horách s oním laskavým biskupem a vnímá všechnu tu krásu i marnost kdesi dole v údolích.

17.11.2018 4 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Muž hlubokých myšlenek a víry, který se nebojí říci vše naplno. Ano, místy je cítit větší zaobírání se sebou samým, ale i o tom v knize hovoří a s pokorou tuto svou slabou stránku přiznává.

23.10.2018 5 z 5

Vzpomínání Vzpomínání Eleonora Dujková roz. Bubna-Litic

Příběh je velmi zajímavý, ovšem velmi špatně napsaná kniha, je vidět, že paní Eleonora není spisovatelkou. Z takového životního osudu by se dalo vykřesat daleko více.

29.11.2017 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi čtivé prolétnutí životem jedné generace sousedů, ovšem příliš mnoho sexuálna - švédská trojka, manželské nevěry na denním pořádku, promiskuita denním chlebem. Je naše společnost opravdu takto zhýralá? To by bylo hodně smutné.

21.06.2016 3 z 5

Život je krátký a touha bez konce Život je krátký a touha bez konce Patrick Lapeyre

Vtáhla mě Paříž, vtáhl mě Londýn, autorův vyprávěcí styl je velmi inteligentní, klade důraz na detaily. Ztratila jsem se až v závěru, kdy si čtenář může vybrat, jak to vlastně vše skončí. Radši bych to slyšela od samotného autora.

03.06.2016 4 z 5

Jak být dobrým rodičem Jak být dobrým rodičem Jiřina Prekopová

Po přečtení všech knih od paní doktorky je tato skvělým shrnutím, vypíchnuté perličky a moudra, ovšem čtená jako první ze všech je velmi obecná a některé myšlenky nejasné.

21.08.2017 3 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Dobré myšlenky a snad i účinné, pokud je rodič bude akceptovat, ale kniha je příliš americká, příliš "bestsellerová", čiší to z každé věty i z grafické podoby knihy.

20.04.2017 2 z 5