wowisek wowisek komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla už před maturitou, tedy deset let zpět, ale uchvátila mě tím, že jsem naše ní musela hodně přemýšlet. Některé myšlenky z knihy mi zní v hlavě dodnes a to se mi stává u málokteré knihy.

18.06.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jak už bylo zmíněno, občas bylo trochu těžší se zorientovat ve skákaní v čase, ale všechno mělo svůj význam a bylo to moc dobře napsané. Neustále jsem hádala, kdo je kriminálník a nebyla si vůbec ničím jistá. A konec mě opravdu překvapil.

07.11.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Moje téměř neoblíbenější kniha, ačkoli poezii nemusím k této knize se vždy ráda vracím a určitě ji ještě několikrát do ruky vezmu. Nedávám knize pět hvězdiček z toho důvodu, že mě příliš nezaujala intermezza.

18.06.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Knihu bych mohla číst pořád dokola. Za mě nejhezčí balada Vrba, ačkoli není tolik profláklá jako ostatní balady. Moc se mi nelíbí Holoubek a Dceřina kletba.

18.06.2019 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Z knihy jsem velice zmatená, na jednu stranu byla knížka skvělá, vzala jsem ji do ruky a přečetla jedním dechem. Kniha byla velice napínavá a opravdu mě vtáhla do děje, v kontrastu s tím jsem ale velice zmatená až zklamaná z konce knihy, který mi přišel příliš uspěchaný a těžko se v něm orientovalo. Nejspíš si knihu budu muset přečíst ještě jednou a třeba tomu všemu lépe porozumím.

21.06.2019 3 z 5