WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Jen tak náhodou jsem zjistil, že tento paskvil tady je. Je to tak moc velký odpad, že nemá smysl dočítat do konce, či se podobnými splašky byť jen zaobírat. S filosofií satanismu nemá absolutně nic společného. Už jen název "knihy" a jméno autora mluví za vše. Nečíst, zahodit.

03.03.2013

Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Robert K. Lesniakiewicz

No, nevím, co bych napsal. Knihu jsem přečetl celkem rychle, protože jsem se nemohl nabažit hltání tak poutavého čtení, které doslova bere dech. V knize není nic přehnané, ba právě naopak - autoři zde představují doslova detektivní práci v pátrání po záhadných úkazech a artefaktech dávných civilizací nebo přeneseně také mimozemských návštěvníků. Nabízejí široký rozsah důkazů i teorií. Jsem moc rád, že tuto knihu mám, nebylo snadné ji sehnat.

28.02.2013 5 z 5

Runy Runy Bernard King

Pokud se zajímáte o Runy nebo chcete s jejich studiem začít, tohle je patrně nejlepší kniha, která se dá u nás sehnat.

25.02.2013 5 z 5

Pojednání o upírech Pojednání o upírech Jaromír Kozák

Kniha není ani tak o upírech, jako spíše o mnohých způsobech procitnutí ze smrti a klinické smrti samotné. V mnoha ze 150 případů chybí základní informace jako je rok nebo stát, kdy a kde se případ udál. Kniha sama o sobě ani tak zajímavá není, ale mnohé případy ano.

31.01.2013 3 z 5

Ledové póly - věčný běh o závod na konec světa Ledové póly - věčný běh o závod na konec světa Reinhold Messner

Pozoruhodná kniha obsáhlého mapování dobývání a zkoumání nejen obou ledových pólů, ale i osmitisícových hor, jakožto tzv. "třetího pólu".
Reinhold Messner je člověk přímo na slovo vzatý, aby nás touto fascinující historií provedl nejen zajímavě psaným, ale přesto čtivým textem, ale také spoustou citátů, kreseb, maleb a fotografií. Doporučuji nejen všem milovníkům geografie, dobrodružství, horolezectví, polárnictví, ale i těm, kteří si chtějí rozšířit všeobecný rozhled o 360°. Mimo jiné i výborný dárek.

11.09.2012 5 z 5

Návrat Keltů Návrat Keltů Martha Sills-Fuchs

Kniha nepříliš obsáhlá na stránky, ale na druhou stranu obsáhlá na zajímavé informace. Je až s podivem, kolik vědomostí, tradic a zvyků, se z dávných dob dochovalo až dodnes. Doporučuji všem těm, co hledají stopy tajemných Keltů v prachu dnešní doby.

03.07.2012 4 z 5

Po mém prvním přečtení Hobita, kterého jem četl v těchto dnech, mě mytologie Středozemě začala fascinovat snad ještě více než po přečtení následující trilogie. No, uvidíme, jak se s Hobitem "popere" filmový mág Peter Jackson. Každopádně úžasná kniha.

17.05.2012 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Úžasné, podrobné a dechberoucí povídání o velkém a odvážném dobrodružství, o štěstí a přátelství. Bear Grylls je můj oblíbenec a jeho první kniha je opravdu povedená. Jen tak dál Beare!!!

09.01.2012 5 z 5

Konspirační teorie Konspirační teorie Jamie King

Kniha vcelku obšírným způsobem abecedně mapuje všemožné spiklenecké teorie, které se skutečně staly, nebo jsou jen domněnkou páru jedinců. Vše, co je v obsahu a spoustu dalšího na stránkách knihy naleznete, at' už se to týká nejznámějších konspirací nebo těch méně známých.

26.12.2011 4 z 5

Toulky českým tajemnem I.-II. Toulky českým tajemnem I.-II. Aleš Česal

Téměř povinnost pro všechny milovníky záhad (mezi které samozřejmě patřím). Autor je uznávaným českým záhadologem, který se specializuje hlavně na naše země. Vyzvednout musím mimojiné i široký záběr témat. Skutečně si každý příjde na své. Skvěle zpracované, jediná výtka by se snad našla v barvě fotografií (jsou černobílé), ale na druhou stranu dodávají knize punc tajemna.

02.06.2011 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Moc jsem se pobavil a četlo se to moc dobře.

16.01.2011 4 z 5

Okultní kořeny nacismu Okultní kořeny nacismu Nicholas Goodrick-Clarke

Kniha určená těm, kteří se zajímají o ideologické počátky Třetí říše. Autor vyčerpávajícím a detailním způsobem popisuje obrození okultismu a příbuzných oborů konce 19. a počátku 20. století v Rakousku a Německu.

16.01.2011 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Výborně napsané, autoři odvedli opravdu skvělou a obsáhlou práci. Nicméně jsem postrádal více faktů, na které je tato kniha skoupá a autoři využívají řádky spíše a hlavně k popsání svých názorů a náhledů, což hlavně ke konci knihy vede k nezáživnosti.

09.01.2011 4 z 5