Walkyrka Walkyrka komentáře u knih

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Úžasnou Zeměplochu beru jako únik od fantasy románů. Abych svá slova uvedla na pravou míru. Jde o to, že po určité době, máte všech těch hrdinských činů, udatných srdcí a statečných mužů jste jaksi pře-mlsáni. I vinař si po nějakém čase zajde na jednu velkou desítku či dvanáctku. Stejné je to u mě ve vztahu k Terrymu Pratchettovi, občas mám prostě chuť se potloukat po bláznivém světě s bláznivým hrdinou.

24.09.2013 3 z 5

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Maica: Zrovna útočiště byla kniha, která měla působit \"Beznadějně\". Vlastně jak už název napovídá, Drizzt si hledá nový domov. Pravda nebyla nejzábavnější, ale být pozorovatelem toho jak tvor z hlubin země pomalu přivyká povrchu, bylo milé.

Teď tedy můj názor. Kniha sama o sobě měla za úkol popsat nesnáze temného elfa, který ovšem popírá přirozenou povahu svého druhu. Jinými slovy hrdina s čestnými úmysly je všude odmítán a vyháněn, protože všichni vědí co jsou temní elfové zač. Nepřipomíná vám to něco? Ano, na podobné čtení musí být člověk připraven, mláďátkům co chtějí v životě všechno hned a rodiče se honí, aby to tak bylo, přijde tato kniha rozvleklá a \"předvídatelná\". Neuvědomí si, že se Drizzt seznamuje s novým okolím a přesně tak jako v životě, to jde velice pomalu.

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Nemohu soudit toto nové vydání. Mám tu knihu z 1997, čili první české vydání a to bylo vskutku povedené. Jsem ráda, že Salvatore opustil Sci-fi a vhrnul se právě na Fantasy, které mu velice dobře sedlo a s Temným elfem udělal díru do světa.

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Mrzí mě, že se o tomto skvělém spisovateli málo mluvilo a mluví. Salvatora, společně s Martinem řadím mezi své oblíbence. Nejenom román Domovina, ale i ostatní knihy stojí za přečtení. Miluji fantasy a zde se jedná o opravdu dobře napsaný příběh. Salvatore jako většina spisovatelů fantasy čerpá ze zážitků od stolu Dungeons and Dragons, což bývá velice zábavné a tak kniha nepůsobí vůbec strojeně a člověk se u ní prostě nemá šanci nudit. Mé hodnocení je 6/6. Stojí za to.