Vlk.kh Vlk.kh komentáře u knih

Zlatý věk Keltů v Čechách Zlatý věk Keltů v Čechách Anna Bauerová

Jakožto milovník historie a zároveň laik oceňuji srozumitelnou formu knihy pro širší veřejnost, aniž by utrpěl obsah informací.

29.12.2017 5 z 5

České země od příchodu Slovanů po Velkou Moravu I. České země od příchodu Slovanů po Velkou Moravu I. Zdeněk Měřínský

Neuvěřitelně obsáhlá a na informace bohatá práce. Mám i druhý díl, na který se chystám.

Everville Everville Clive Barker

Je to už řádka let, co jsem tohle přelouskal, ale líbilo se mi to tehdy hodě. Nevím, jak bych na to nahlížel dnes, protože člověk a vkus se samozřejmě s věkem trochu mění, ale tehdy jsem četl se zatajeným dechem a očima dokořán.

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Není to úplně špatné, to ne - rozhodně si to v budoucnu přečtu znovu. Ale oproti Panu Mercedesovi tady autor nedosáhl laťky předchozího dílu.

29.12.2017 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Upřímně jsem měl trochu obavu, jak se s tímto žánrem pan Král popasuje - osobně totiž detektivky zase tak moc nemusím. Ale klobouk dolů! Přečetl jsem jedním dechem a mimo jiné např. náhled do hlavy vyšinutého magora je napsán opravdu mistrně.

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Ač mám pana Kinga rád, tady musím konstatovat, že je to pro mě osobně dost mimo. Napsané je to nezaměnitelným "kingovským" stylem, to ano, ovšem zápletka mě nijak nechytla a četl jsem to opravdu dlouho, dost jsem se při tom nudil - bohůmžel.

29.12.2017 2 z 5

To To Stephen King

Tohle je dnes už klasický "majstrštych". Poprvé jsem to četl už někdy v osmičce na základní škole - zapůjčeno z knihovny - a od té doby ještě dvakrát. V dohledné době si to patrě zopakuji :-D Propracování postav a celková košatost děje jsou v této knize až neuvěřitelné. Pro mou maličkost jedna ze špičkových knih mistra oboru, pana Štěpána Krále :-)