vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Jako vždy, rychlý závěr, ale takové už jsou série pana Vondrušky.

28.06.2021 4 z 5

Terazky v tunelu doktora Moodyho Terazky v tunelu doktora Moodyho Miloslav Švandrlík

Černí baroni se potkávají v záhrobí. Klidné oddechové čtení, tak jak se na Švandrlíka sluší.

25.05.2021 5 z 5

Terazkyho poslední džob Terazkyho poslední džob Miloslav Švandrlík

Terazky se neztratí ani jako podnikatel, co na tom, že je spolumajitelem erotického klubu pro milionáře. Problémy nastanou s příchodem "baronů".

19.05.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klasika, která patří k těm nejlepším. Navíc se mi vybaví různá zpracování a představitelé Harpagona: Louis de Funès, František Filipovský, Viktor Preiss, Bolek Polívka, ad.

16.05.2021 5 z 5

Stoletý major Terazky Stoletý major Terazky Miloslav Švandrlík

90 nebo 100, Terazky dovede vše.

16.05.2021 5 z 5

Černí baroni útočí na obrazovku Černí baroni útočí na obrazovku Miloslav Švandrlík

Tak trochu jiné vyprávění. O tom, jak to bylo doopravdy a jak vznikaly knihy, film a seriál. Knize dost ubírají špatné korektury, spousta překlepů a chyb v textu, které by si pan Švandrlík nezasloužil.

10.05.2021 2 z 5

Trochu jiné, ale dá se číst.

06.05.2021 4 z 5

Terazky na Hrad Terazky na Hrad Miloslav Švandrlík

Kam až to může Terazky dotáhnout. Čo bolo, to bolo.

01.05.2021 5 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Kapitán Exner řadí mezi vojáky.

09.04.2021 5 z 5

Černí baroni po čtyřiceti letech Černí baroni po čtyřiceti letech Miloslav Švandrlík

Kefalín v převratné době. U Švandrlíka se tak krásně odpočívá.

28.03.2021 5 z 5

Já a zbytek světa Já a zbytek světa Václav Richter

Perličky ze škol.

02.03.2021 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, co víc si přát.

09.02.2021 5 z 5

Bez znalosti ostatních knih by se čtenář asi hůř orientval, přepis scénáře nijak neruší, naopak, zapojuje představivost.

03.02.2021 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Po Budžesovi je čtenář nejdřív trochu zklamán, pak se objeví vážnější děj. Trochu komedie a tak trochu tragedie. Zkratka život jak si ho někteří ze 70. let pamatujeme. A najednou je o čem přemýšlet, vzpomínat a srovnávat. Není to už takové odpočinkové, o to zajímavější.

17.01.2021 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Osudy z doby mého dětství. Něco pro odpočinek a samozřejmě bezvadná divadelní inscenace.

05.01.2021 5 z 5

Intimní historie: Od antiky po baroko Intimní historie: Od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Na co jste se vždy chtěli zeptat při návštěvě hradu nebo zámku a nepřišlo Vám to vhodné.

01.01.2021 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Další osudy rozvětvené rodiny, dalších nesnáze a překážky, ale i úspěchy.

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Kdo všechno musí zemřít ve jménu pomsty? Čím víc podezřelých, tím více mrtvých.

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Je jedno, kde jste, všude jsou si lidé podobní a někdy jsou i vraždy jako přes kopírák. Ještě že jsou na světě všímavé dámy.

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Víra, čest, nevěra a hamižnost, ale také láska a žárlivost. Svět se za ta léta moc nezměnil.

26.11.2020 5 z 5