Vixton Vixton komentáře u knih

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

První věc od Lovecrafta, kterou jsem od něj četla a v tom momentě mi učaroval. Je sice pravda, že po čase se jeho povídky stanou mírně předvídatelné a způsob vyjadřování zůstává tak nějak stejný, ale ten zážitek, kdy jsem četla "Stíny nad Innsmouthem" v jeden pozdní večer, kdy venku zuřila průtrž mračen, to jsem se bála jak nikdy v životě a to jsem měla v místnosti rozsvícené velké světlo. Tohle povídkou mě tedy dostal plně do své moci.

03.03.2013 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Slabší díl, ale měl pár velice povedených momentů - cech zlodějů, nejlepší matematik na Zeměploše, dřevění koňové.

03.03.2013 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Dokonale rozepsaná "sonda" do nitra člověka, který žije svůj život v neustálých intrikách. Děj neskutečně strhující, v některých částech si člověk říká, že to snad nemůže autor dopustit, aby se to stalo, no a ono se to stane. Já tuto knížku četla s očima dokořán a pusou někde u kolen.

13.12.2011 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Doktor Lecter je pro mě skvělá postava, nicméně konečná "lobotomie" Clarice mě trošku zamrzela. I tak se mi ale Hannibal líbil.

03.03.2013 4 z 5

Králíkům se nikdy nedá věřit Králíkům se nikdy nedá věřit Jeremy Dyson

Sexuálně laděné fantaskní povídky, které mají svoje kouzlo. Některé lepší, jiné horší. Jako celek ale vesměs dobré.

03.03.2013 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Knižní podoba mě zaujala především dokonalou sondou do maloměsta 19.-20.století, postava Štěpky ve mně zanechala rozporuplné pocity, přišla mi až téměř maskulinní, v té době se to bohužel moc "nenosilo". Filmovou adaptaci jsem viděla jen do půlky, exceloval v ní Čepek. Hodlám jednou dokoukat.

06.12.2012 4 z 5