vitez21 vitez21 komentáře u knih

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Jestliže jsem zde kvitoval první díl trilogie Pan Mercedes, tak pokračování nazvané Právo nálezce je jednoznačně z mého pohledu nejlepší díl trilogie a také jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga vůbec. V knize se už sice téměř vůbec neobjevuje jméno Bradyho Hartsfielda, ale záporák Morris Bellamy ho zdatně nahrazuje, ba dokonce převyšuje. Napínavé od začátku dokonce bez zbytečně hluchých míst. Knihu jsem si dokonale užil.

19.04.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje vůbec první kniha od mistra Kinga a každopádně úspěšná, protože v opačném případě bych asi do dalších Kingových děl nikdy nešel a byla by to velká chyba. Sympatická trojka Bill, Holly a Jerome, na druhé straně nenápadný loser Brady Hartsfield. Od poloviny knihy jsem se nemohl od příběhu až do konce odtrhnout, což byl pro mně (v té době téměř nečtenáře knih) takřka nadlidský čin.

19.04.2018 5 z 5

To To Stephen King

Velkolepé a na můj vkus převelice rozsáhlé dílo, které jsem jen tak tak přelouskal. Knize se by z mého pohledu prospělo trošku kratší zpracování bez zbytečného filozofování mistra Kinga, často jsem se totiž ztrácel v tom, zdali aktuálně čtu příběh dětí nebo už dospělých. Je známo, že spousta Kingových děl má své filmové zpracování, většinu z nich jsem neviděl, jelikož ty, které jsem měl možnost shlédnout, se knize nemohou ani zdaleka rovnat. Tento filmový kousek si však brzo pustím, abych pochopil části knihy, které jsem ne úplně dobře dokázal v hlavě zpracovat.

19.04.2018 3 z 5

Liga opravdových mistrů Liga opravdových mistrů Čestmír Kapřík (p)

Při koupi jsem o knize nevěděl takřka nic, jen téma s nádechem humoru zaujalo natolik, že jsem si ji opatřil. Ze začátku kniha poměrně bavila, vtipné narážky na fotbalové prostředí fungovaly, ale bohužel časem se dobrý pocit z knihy začal vytrácet, protože opakovaný vtip začne vcelku brzy nudit a tady se situace opakovaly natolik často, že jsem dočetl snad jen ze zvědavosti a také díky tomu, že kniha nebyla nijak extra dlouhá. Při větším počtu stránek by byla asi odložena a zapomenuta.

19.04.2018 2 z 5