Violeta50 Violeta50 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době kniha, která mě naprosto pohltila a po přečtení zanechala zvláštní pocit, kdy do ruky ještě nějakou chvili nechcete vzít jinou knihu.

07.09.2018 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Jsem člověk , který se kouká velmi skepticky na knihy, které v ději spojují nemoc a lásku. Známe Johna Greena a jeho neverhappyendy... Ale tohle dílo je napsáno čtivě a velmi jsem se ztotožňovala s hlavní hrdinkou a její závislostí na to-do listech. Líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah páru a zároveň paralelně příběh Poa, rodičů a kamarádek.
V knihách oceňuji přeskakování z jednoho pohledu na druhý a to zvlášť pokud se jedná o rozdílná pohlaví.
Ale abych se dostala k tomu hlavnímu. Slzičky ukáply! Jsou pouze dvě knihy, které to dokázaly a toto je jedna z nich.

Doporučuji knihu všem, kdo si chce odpočinout od naučné literatury a povinné četby :)

21.09.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem chtěla začít číst ve čtrnácti letech a jsem velmi ráda, že jsem tak neudělala. Christiane má, alespoň podle mého názoru, vyspělost dnešních dvacetiletých, kouká se na život díky minulosti jinak, dospěleji. Myslím, že je to dobře, na druhu stranu pokud se nad tím člověk zamyslí právě to ji nejspíš přivedlo k drogám. To a spousta jiných problémů.
Přiznám se, že jsem ze začátku měla problém se stylem krátkých vět, ale ve chvíli kdy se děj začínal více směrovat k vážné drogové závislosti problém byl překonán.
Kniha byla syrová a popisovala vše a to je na ní tak speciálního a odstrašujícího.
Člověk má u tohoto opravdu možnost zamyslet se nad spoustou problémů jak sociálních tak fyzických.

25.04.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Ze začátku pro mě kniha byla jen jednou z young adult literatury. I přes autorčino umělecké zacházení se slovy,jsem měla ze začátku potíže se začíst, ale jak se blížil konec byl děj čím dál zajímavější a čtenáře rozhodně vtáhl do děje. A alespoň v mém případě jsem přemýšlela, co bych udělala já být ve Viktoriině kůži.

Za mě tato kniha spadá do kategorie odpočinkové čtení, ale přesto palec hore :)

19.02.2019 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Jsem studentkou lékařské fakulty a vědomí toho, že by mi s mými psychickými problémy měl pomoci někdo kdo je psychicky rozloženější než já, je děsivá představa. Holčina od začátku nesympatická a naivní. Knihu jsem si koupila s tím, že je mi prostředí blízké a je velká pravděpodobnost ztotožnění s hlavní hrdinkou, ale u tohoto díla jsem byla překvapená jak daleko jsem byla od pravdy. Do knihy jsem šla s velkou nadějí, možná proto mě tak zklamala.

15.09.2022 odpad!

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha byla velmi čtivě napsaná, jen konec mě trochu zklamal. Nebyla jsem z něj tak překvapená, jak kniha ze začátku slibovala. :)

31.01.2019 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kniha měla zajímavý příběh, samozřejmě již ze začátku muselo každému dojít jak celý příběh skončí, od toho se těmto knihám říká romantické knihy pro mládež. Překvapila mě změna pohledu a prolínání časových linií.
Je to oddechové čtení, které se čte samo, ale přesto by se mi kniha rozhodně četla lépe kdyby byla spisovně napsaná.

25.02.2019 3 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Kniha byla ve finále poměrně čtivá, jediné co bych jí vytkla byla jména. Ačkoli jsem jim četla pár dní byla jsem občas ztracená a musela listovat zpět. Další co jsem asi úplně nepochopila byla spojitost prvních vražd s vrahovým stylem vyhledávání obětí. Možná jen můj mozek nechápe.

07.08.2023 3 z 5